• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
659 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Dr.Ali ŞAHAN
  • ADRES: Çankaya Caddesi No : 2/2 Atakule Karşısı, 06690 Çankaya/Ankara
  • TELEFON: 0531 951 45 37
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Uzm. Dr. Ali ŞAHAN, 3 Aralık 1982 tarihinde doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak Tıp Doktoru unvanını almıştır. Lisans eğitimini de almış olduğu Ankara GATA Dermatoloji Anabilim Dalı’nda başlamış olduğu ihtisas eğitimini 2014 yılında tamamlayarak “Dermatoloji Uzmanı” unvanını almıştır.

2012-2014 yılları arasında Restylane dolgu markasının konsültan/eğitici hekimliğini yaparak, birçok butik workshopda dolgu uygulamaları deneyimlerini meslektaşlarına aktarmıştır. Günümüzde Allergan(Botox,Juvaderm dolgu)  firmasının ve Aptos(ip ile ameliyatsız yüz germe) firmasının eğitici hekimliğini yapmakta ve butik workshoplarda deneyimlerimi aktarmaya devam etmektedir. Ayrıca Dermatoloji kongrelerinde kozmetik uygulama alanlarında düzenlenen workshoplarda eğitici hekim olarak deneyimlerini paylaşmaktadır.

Ulusal ve Uluslar arası dergilerde yayınlanmış birçok yayını ve makalesi bulunan Uzm. Dr. Ali ŞAHAN, mesleki çalışmalarına Özel Lonicera Polikliniği’nde devam etmektedir.


Specialist M.D. Ali ŞAHAN was born in December 3rd 1982. He has completed his high school studies in Balıkesir Sırrı Yırcalı Anatolian High School. Having completed his bachelor’s studies in Ankara Gulhane Military Medical Academy (GATA) School of Medicine, he was granted the title of Doctor of Medicine (M.D.). Having completed his specialty education, which he started in Ankara GATA Department of Dermatology, he was granted the title of “Dermatologist” in 2014.

Becoming the consultant/tutor physician of Restylane Fillers between 2012 and 2014, he shared his experience and knowledge, concerning the filler applications, with many of his colleagues in several workshops. Currently, he is working as a tutoring physician for Allergan plc (Botox, Juvéderm filler) company and Aptos (thread face lifting without surgery), and he continues to share his experience in workshops. Moreover, he also shares his experience and knowledge as a tutoring physician in workshops, conducted on the cosmetic application fields, in Dermatology Conferences.

Spec. M.D. Ali Şahan, whose articles and publications have been published in National and International journals, continues his work in Private Lonicera Polyclinic

 

 

 

 

 

.4D Soğuk Lipoliz son teknoloji yeni nesil bir incelme ve bölgesel zayıflama sistemidir. Diğer Soğuk Lipoliz cihazlarlarından farkı 4 adet özel olarak tasarlanmış bir cihazda toplanmasıdır. İnvaziv teknikler kullanılarak vücudun belirli bölgelerindeki birikmiş aşırı yağlanmalar ortadan kaldırılır. Öncelikle işlem ciltteki yağ dokusunu vakumlama sistemi ile başlar. Deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden soğutulur soğuk etkisi sonucu hücreler programlı hücre ölümü dediğimiz apoptoza uğrar yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılır uygulama süresi yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve yağlanma oranı büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Uygulama belirli bölgelerinde lokalize yağlanması olan herkes de yapılabilir cerrahi müdahale ilaç veya kimyasal maddeler olmaksızın doğal yollarla incelme tercih edecek herkes için uygundur. Karın, gıdı, kol içleri ve bacak iç bölgelerinde basenlerde ve vücutta sıkılaşma gereken çoğu bölgede güvenle kullanılabilir. 4D Soğuk Lipolizin uygulama yapıldıktan sonra en erken 1 en geç ise 3 gün içinde etkisi görülmeye başlanır. Dondurularak yok edilen yağların ilerleyen günlerde hızını arttırarak yok edilmesi hedeflenir aynı anda 4 başlık kullanılabilmektedir. Aşırı yağlanmanın olduğu bölgelerde Termal şok etkisi yaratabilme imkanı tanır. Bu da yağların parçalanmasını sağlar ağrısız, acısız ve tek seansta etkisini gösteren bir yöntemdir her zayıflama ve incelme tedavisinde olduğu gibi akabinde bol su içilmesi ve pasif egzersiz de desteklenmesi önerilmektedir.

 

 

SAÇ EKİM GÖRSEL ile ilgili görsel sonucu

 

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar genelde bu tekniği tercih etmektedirler.

Saç ekimi operasyonu öncesinde, saç ekimi operasyonuna hazırlık aşamasında, saç ekiminin daha kolay ve başarılı geçmesini sağlamak için operasyon sonrası, ekilen saç köklerinize zarar vermemek için operasyon günü, kolay giyilip çıkarılan rahat kıyafetlerle saç ekim merkezine gidilmesi gerekmektedir. Kafadan rahat geçirilecek yakası açık ya da düğmeli kıyafetler tercih edilmelidir. Operasyon öncesinde genel sağlık durumunun saptanması ve işleme engel olabilecek bir sağlık probleminin varlığının kontrolü için kan testi yapılır.

İşlem öncesi saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Fue saç ekiminde verici bölgeden saç kökleri (greft) alınırken, mikromotor kullanılır. Böylece kökler zarar görmez ve kaliteli saç kökleri toplanır. Böylece ciltteki hasar da en aza indirgenmiş olacaktır. İkinci aşamada toplanan kökler bir sterilazyon ve temizleme işlemine tabi olur. Temizlenen kökler sıralanarak, ekime hazır hale getirilir. Ekime hazır hale getirilen kökler özel bir sıvıda bekletilir. Daha sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Saç ekimi operasyonu sonrasında hastanın, saç ekimi merkezinde yatılı kalmasına gerek duyulmaz. Operasyon günü ve sonraki gün dışarı çıkılmaması ve evde istirahat edilmesi önemlidir. Ancak başını önüne eğmemek kaydıyla masabaşı işler, bilgisayar kullanımı gibi yorucu olmayan işler varsa bunlar yapılabilir.

İlk yıkamanın hastane ve klinikte uzmanlarca kontrol edildikten sonra yapılmasında fayda vardır. Operasyondan en erken 24 saat, en geç 72 saat sonra yıkamanın yapılması gerekmektedir. Yıkama bittikten sonra kağıt bir havlu ile saç hiçbir şekilde ovalanmadan sadece nemi alınarak kurulanmalıdır.

Saç ekiminden sonra ekilen saçların dökülmesi olayı son derece doğaldır. Dökülme 2 ila 6 hafta arasında sürebilir. Bu dönem arasında saçların %20 ile %80 i genel olarak dökülür. Önemli olan saç derisi altındaki köklerin (greft) zarar görmemiş olmasıdır. , Dökülen saçlar saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat