• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
274 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Profesör Dr. Şemsettin KARACA
  • ADRES: Ilıca Mah.Sevgi sok.No:6/A Narlıdere-İzmir
  • TELEFON: 0232 2397383
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ Hafta içi hergün 10-18:00

FİRMA HAKKINDA

  Prof. Dr.

     Şemsettin KARACA

               1974 Malatya doğumluyum. Anadolu Teknik Lisesi Elektronik Bölümü mezuniyetini takiben 1997 Yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun oldum. 1998 yılında kazandığım Deri ve Zührevi hastalıklar uzmanlığını  mezunu olduğum üniversitenin Anabilim Dalı’nda hayat boyu rehberim kabul ettiğim hocalarımla tamamladım. Henüz yeni kurulmuş olan Afyon Kocatepe Üniversitesi‘nin Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’na kurucu öğretim üyesi olarak olarak başladım. Yaklaşık 10 yıllık akademik hayatım boyunca Yardımcı Doçent ve Doçentliğimi burada sürdürdükten sonra, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi‘ne 2012 yılında başladım ve 2013 yılında profesör oldum. Şu anda Özel Heraderma polikliniğinde görev yapıyorum.

          Tüm akademik hayatım boyunca, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Dekan yardımcılığı, Başhekim yardımcılığı, Hastane koordinatörlüğü ve başmüdür vekilliği, Yüksekokul müdür yardımcılığı, Bilimsel Araştırma Projeler Koordinatörlüğü gibi akademik ve idari görevlerde bulundum.  

               Akademik olarak dermatoloji alanında uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış şu ana kadar 100’ün üzerinde makalem mevcuttur. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde iken Türkiyenin ilk üniversite Kozmetoloji Merkezi olan AKUMEDİKA‘ nın kurucusuyum.

      Mesleki hayatım boyunca Psoriazis (Sedef hastalığı), Ürtiker, Deri lenfomaları, saç ve saçlı deri hastalıkları olmak üzere tüm deri hastalıklarıyla ilgilendim. Bunlara ek olarak Girişimsel Dermatoloji alanlarınlarından, Dermatolojik Cerrahi veKozmetolojik Dermatoloji alanlarında sayısız girişimlerde bulundum.

Dematolojik cerrahi, Dermatopatoloji alanlarında USA’da Yale Üniversitesi’nde ve Avusturya Graz medikal üniversitesi’nde çalıştım. Avrupa birliği Leonardo da Vinci projesi kapsamında Almanya’da hidroterapi alanında eğitim programı geliştirmek amaçlı bulundum.  

UYGULAMALARIMIZ

Klinik  Dermatoloji

Deri, tırnak, saç ve mukozaları tutan tüm hastalıkların muayene, tanı, tedavi ve takibi yapılmaktadır. 

Dermatolojik Cerrahi

İstenmeyen veya risk oluşturan deri lezyonlarının çıkarımı veya revizyonu işlemidir. Patolojik tanı için gereklidir.

Cilt Bakımı

 Mikrodermabrazyon, Oksijen Bakım (Tedavisi) Kimyasal peeling, Maskeler (Arındırıcı, nemlendirici, anti aging, akne, ışıltı veren ve yeni nesil doğal içerikli yosunlar).

         Roller, İğneleme

Çok sayıda iğnesi olan bir tambur yardımıyla yapılan PRP’li veya ilaçlı mezoterapi yöntemidir. Leke çıkarımı, gençleştirme, saç çıkarma veya güçlendirme amaçlı uygulanabilir.

Plateletten Zengin Plazma 

Kişinin kendi kanından steril ortamda elde edilen büyüme faktörlerince deri gençleştirilmesi veya saç güçlendirilmesi işlemidir.

Dolgu

Bugün için en güvenli madde olan Hyaluronik asit ive diğer maddelerle  yapılan dolgulama işlemidir. Botoks ile kombine veya bağımsız kırışıklık giderme ve kontur belirginleştirme amacıyla kullanılır.

Botulinum Toksin 

Botulinum toksin uygulamasıyla yapılan mimik kaslarının felç edilmesi veya işlevlerinin zayıflatılmasıyla kırışıklık azaltma girişimidir.

İple Germe

İleri tekniklerle gerçekleştirilen (PDO, PCL, PLA, silikon)  kılçıklı, diskli, konili (kalıcı ve geçici) yüz, boyun, kol, kaş .. germe işlemleridir. Bu amaçla APTOS, SILHUETTE, HAPPY LİFT, SPRING THREAD  isimli marka ipler kullanılmaktadır. İp tipi,sayısı ve tekniği kişiye özel değerlendirilir

Lazer Uygulamaları

Her türlü lazerlerle yapılan epilasyon, gençleştirme, damar silme, yağ eritme vb işlemlerdir.

Mezoterapi

Deri ve saçlı deriye enjekte edilen, vitamin, aminoasit, mineral ve peptitler içeren ürünlerin verilmesi yöntemidir. 

 Ve… Hergün Eklenen Yeniliklerle…

hyaluronik-asit-dolgular-960x340.jpg

AMELİYATSIZ ESTETİK
Cildin yaşlanma etkilerinin azaltılması ya da ortadan kaldırılması için lazer uygulamaları, mekanik ve kimyasal peeling, dolgular, mezoterapi uygulamaları ve ameliyatlar yapılmaktadır. Doğal süreci oluşturan temel etken, kollagen ve elastin liflerin gerginliğinin zamanla azalmasıdır.
Cerrahi olmayan ameliyatsız estetik yöntemlerinden Ultra V-Lift; bir enjektör iğnesinin içine yerleştirilmiş ipliklerin her bölgeye göre farklılık gösteren özel tekniklerle cilt altına yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Kullanılan iplikler PDO-Polydioxanone maddesi içermektedir. İplikler dokuya uygulandıktan 2-3 ay sonra gerginlik etkilerini % 50 kaybetmekte PDO tamamen su ve karbonik asite dönüşmektedir. 6-8 ay sonra ise tamamen dokudan kaybolmaktadır.
Dokuda biyolojik etkisi ile oluşan yeni destek dokusu ise 18-24 ay kalmaktadır. Bu işlem, cilt altı bölgesine 1 cm aralıklar bırakarak uygulanır. Cilt adeta hasır işler gibi örülür. İplikler yerleştirildikten sonra hissedilmemektedir ve çok ince olduklarından cilt yüzeyine dışarıdan bakıldığında gözle fark edilmemektedir. İpliklerin tekli-düz(Monoflament), çift yada çok sayıda sarmallı(Tornado), vida şeklinde(Screw) ve aptos ipliklerde olduğu gibi dışında kancaları olanları(Cog) bulunmaktadır. Uygulayıcı hekim, cildin ihtiyacına göre ip seçimini ve sayısını belirler. ​
Uygulama Alanları:
Gevşemiş bütün cilt dokularında uygulanabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir.
Kaş kaldırmada
Göz çevresi kırışıklıklarında
Dudak üstü kırışıklıklarında
Boyun sarkmalarında
Kol, karın, göğüs, iç bacak gibi vücut sarkmalarında iyi sonuç alınmaktadır.
Bacaklarda, kollarda ve göğüste uygulanırsa sarkmış deri bölgelerinde dirileşme, toparlanma görülmektedir.
Uygulama Sonrası:
Uygulamanın hemen ardından görülen erken etkilerin yanında 2-3 aya kadar yavaş yavaş ortaya çıkabilecek vücudun kendi üreteceği kollejen ağırlıklı bağ dokusunda artış gibi geç etkileri de vardır.8-10 ay boyunca ipliklerin varlığıyla sürekli olarak uyarılan doku; gelişimine kollejen üretimiyle devam eder. Zaman içinde ipliklerin çevresini sıkılaştıran kollejenden zengin doku iplikler erise de erimeyip daha da kuvvetlenerek bu yapıyı 2-3 yıl kadar korur.
Lifting Sağlayan İp Çeşitleri
Örümcek Ağı Estetiği, V lift, Happy Lift, Sihouette, Dinamik Askı(Fransız Askılama)gibi farklı isimlerle anılan ve cerrahi olmayan bu uygulamalar için kullanılabilen ip türleri farklıdır. Hekim, cildin ihtiyacına göre ipleri seçer, sayısını belirler.
Daha Fazla…
Happy Lift Uygulaması
Emilebilir, kalıcılığı 5 yıl olan, Dünyada yaklaşık 13 yıldır kullanılan ve içeriği caprolactone’dur. Yüz germe cerrahisine alternatif, ameliyatsız yüz germe uygulaması olarak, kabul görmüştür. Cildi germe efekti yanı sıra, canlandırma ve 3 boyutlu şekil kazandırma sağlar. İpler esnek kanüller ile cilt altına yerleştirme prensibinde cilde uygulanır.​
Uygulama yapılacak bölgeler hekimle birlikte tespit edilir. Kaş kaldırma, Yüz germe, çene hattı belirginleştirme ve boyun germe gibi amaçlarla uygulama yapılabilir. Uygulama, steril koşulların daha dikkatli sağlanmasını gerektirmektedir. İplerin takılacağı bölgeler belirlendikten sonra; lokal anestezi ile Kanül girişleri anestezi altına alınır. İplerin uygulanması sırasında, acı ve ağrı hissedilmez. Uygulama yapılacak bölgeye göre 30 dk-45 dk arası sürebilir. ​
Cerrahi yüz germeden en büyük farkı; ciltte açılan küçük deliklerden kanüller içinde iplerin yerleştirilebilmesidir. Bu deliklerden cilt altına konulan ipler, cildi germe etkisi sağlarken; cildin onarımını da tetikler. Cilt onarımı; kolajen elastin liflerin üretiminin ve kan dolaşımının artması ile yenilenmeyi;yani aydınlanmayı sağlar.​
Uygulamanın istenmeyen etkileri var mıdır?​
Emilebilir Caprolactone ipler, yıllardır ameliyatlarda güvenle kullanılan iplerdir. Yapılan çok sayıda uygulama ve aldığı FDA onayı ile güvenilirliği kanıtlanmıştır. Uygulamadan sonra, sadece uygulanan noktalarda şişlik, kızarma, morarma oluşabilir. Olası bu etkiler; 3-5 gün içinde gerileyecektir. ​
FRANSIZ ASKILAMA/DİNAMİK ASKI YÖNTEMİ
Fransız Askısı, Dinamik Askılama, Kalıcı Gençlik ipi, Kilit Askı isimleri ile estetik sektöründe tanınmaya başlanan bu yöntem bu yöntem; 2006 yılında Fransa’da biyomekanik çalışmalar ile geliştirilmiştir. 2009 yılında da “Avrupa Innovasyon Ödülü”nü almış olan çok katmanlı esnek askı ipi kullanılmaya başlanmıştır. Bugüne kadar dünyada 80 bin thread takıldığı bildirilmiştir.
Aslında dinamik askı yalnız genç görünmeyi sağlamak için değil, aynı zamanda yüz felci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi için de kullanılmıştır. Dinamik Askı; yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Kalıcı gençlik ipi diğer askı ip ve örümcek ağı iplerden 3 kat daha uzun süre antiaging,askı hali sağlar.
Fransız Askısı; uzun yıllar cilt altında kalması mümkün olabildiği gibi tüm bio-mekanik verileri ise yumuşaklığının yanı sıra yüzümüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahip olduğunu göstermektedir. Bu sayede yüz ifadesini bozmadan, doğal yüz ifade zenginliği ile günlük hayatta hiç fark edilmeden genç ve gergin görünüme destek vermektedir.
Uygulama lokal anestezi ile yapılır. Yüz uygulamalarında, tutunma alanı olarak saçlı deri bölgesi kullanıldığı için, dikiş gerekmez ve iz bırakmaz. Elmacık kemiği çıkıntısı sağlamak için, yüzün ovalliğini geri kazandırmak için, kaş asmak ve çene altı düzgün görünümü sağlamak, yüzü kontürlemek amacıyla kullanılır. Uygulama sonrasında günlük hayata devam edilebilir. Uygulama kolay, acısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde gerçekleşmektedir. Ağrı oluşmasını engellemek için hekimler, ağrı kesici tavsiye edebilirler.
Dinamik askılama, yüzümüzdeki sarkma ve derinleşen çizgileri uzun süre ile gidermek ve sarkmayı uzun yıllar boyu erteleyebilen etkili bir yöntemdir. 4-6 yıla kadar kalıcılığı vardır. Silikon ve PET ( polietilen terephthalat ) den oluşan bir iptir. İçeriğindeki PET sayesinde dayanıklılığı artar ve ip elastikiyetini %20 sınırlandırır; silikon ise (içeriğindeki silikon sıvı değildir, katı silikondur. Sıvı silikonun gösterdiği negatif etkilere sahip değildir.) doğal bir görünüm ve elastikiyetini devam ettirme özelliği sağlar. Dokularla reaksiyona girmediğinden histolojik komplikasyon riski daha azdır.
İpler %20 oranında esneyebilen bir yapıdadır. Bu esneme özelliği sayesinde Mimiklerde bozulma yaratmaz ve kopma riski yoktur. Mimik hareketlerine gevşeyerek uyum sağlar.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat