• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
241 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Prof.Dr. Ümit Taşkın
  • ADRES: Maltepe mah. Londra Asfaltı Cad. Kale Avrupa Konutları 32/1H Zeytin burnu İSTANBUL
  • TELEFON: +905323763750
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ümit Taşkın

Prof. Dr. Ümit Taşkın kimdir ?

1974 Antalya doğumlu olup ilk, orta ve lise yıllarını Antalya’da geçirdikten sonra 1990 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)’ni kazanarak üniversite hayatına başladı. 1997 yılında Tıpta Uzmanlık sınavı sonucunda  Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nde uzmanlık öğrencisi olarak başladıktan sonra 2001 yılında KBB ve Baş- Boyun Hastalıkları uzmanı oldu. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi , İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bağcılar Eğitim ve Araştırma hastanesinde birçok uzmanlık ögrencisi yetişmesinde bir fiil görev almıştır. 2011 yılında DOÇENT ünvanını almıştır. Eğitim gorevlisi ve eğitim sorumlusu olarak Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB kliniğinde gorev almıştır.

2018 yılında profesörlüğünü almıştır.

İstanbul Gelişim Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak halen çalışmaktadır.

Akademik kariyeri boyunca birçok farklı konuda olmak üzere 40’ın üzerinde yurtdışı araştırma makalesi, 20’nin üzerinde yurtiçi araştırma makalesi yayınlanmıştır. Birçok kongrede, ilgilendiği alanlar ile ilgili eğitim kursları vermiştir. Ayrıca 10 civarında hayvan calışmasında farklı konularda calışması olmuştur.

Türk KBB Yeterlilik Kurulu ve Europian Board (Avrupa KBB Yeterlilik Kurulu) belgelerine sahip olan Ümit Taşkın, özellikle 2007 yılında kurmuş olduğu İSTANBUL ESTETİK firması ile beraber çalısmalarını Burun Estetiği ve Yüz estetiği üzerine yoğunlaştırmış olup bu alanlarda sayısız yurtiçi ve yurtdışı seminer, kongre, kurs ve workshop’lara katılarak kendisini bu alanda daima geliştirmiş ve güncellemiştir.

2016 yılında ise OTRİLA markasıyla KBB ve ESTETİK alanında hizmet veren diğer kliniğini de faaliyete geçirmiştir.

Türk KBB Bas Boyun Dernegi , Yüz Estetik Derneği,  Türk Rinoloji Derneği ve American Academy of Facial Plastic Surgery derneği üyelikleri mevcuttur.

Göz kapağı estetiği ne için gerekir?

Yaşla birlikte alt ve üst göz kapağı cildinde sarkma ve alt göz kapağında yağ torbacıkları belirmeye başlar. Belirginleşmeye başlayan kötü ve yaşlanmış görüntüden uzaklaşmak için yapılır.

Ne zaman yapılır?

30 yaşından sonra rahatlıkla yapılabilir.

Her iki göz kapağına aynı anda yapılır mı?

Eğer gerekiyorsa alt ve üst göz kapağı aynı anda yapılabilir.

Nasıl yapılır?

Hem lokal hem de genel anestezi altında yapılır. Aynı gün taburcu edilir.

İz kalır mı?

Gözle görülür bir iz kalmamaktadır.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Taburcu edildikten sonra göz kapağı üzerinde ince bantlar olur ve beş gün sonra alınır. Bazen göz çevresinde bir hafta süren morluklar olabilir. Hasta istediği zaman işine dönebilir. Lens kullanan hastalar 1 hafta sonra lens takabilir.

Botox cildin kendisini yenileyememesi sonucu yaşlanan ciltte, kırışıklıklar, düşük kaş, terleme gibi rahatsızlıklarda anında sonuç alınan, uygulaması pratik ve bir süre sonra da etkisini kaybedebilen kolay bir çözüm uygulamasıdır.

 

BOTOX NEDİR? NASIL ETKİ EDER?
Clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilen botulinum toksini , botoks (botox) uygulamasıyla tıbbın bir çok alanında özellikle plastik cerrahide ve kozmetik amaçla kırışıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kasların çalışmasını önleyerek etki sağlar. Sinir ve kas arasındaki etkileşimi bloke ederek mimiklerin kullanımını kısıtlar.

BOTOX KULLANIM ALANLARI;
Koltuk altı terlemelerinde,
El, ayak terlemelerinde
Ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesinde
Kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde
Göz çevresi (kaz ayakları) kırışıklıklarının giderilmesinde
Dudak üstü ve çevresi kırışıklıkların giderilmesinde
Kaş ve burun ucu kaldırma
Boyun ve dekolte kırışıklıklarında
Botox uygulama süresi ortalama 15 – 30 dk.dır.

TERLEME TEDAVİSİNDE BOTOX UYGULAMASI
Aşırı terleme, toplumun 3’de birinde görülebilen ve ciddi bir güven krizine sebep olabilen bir sağlık ve hijyen sorunudur. Herhangi bir yaşta başlayabilen bu durumun yaygın görülen nedenleri arasında obezite, diyabet, yüksek tansiyon, baharatlı yiyecekler ve aşırı alkol tüketimi yer almaktadır.Çoğu insan günde 1 litreye yakın ter üretirken, aşırı terleyen kişilerde bunun 10 katı kadar terleme görülebilir. Aşırı terlemenin en çok görüldüğü yerler yüz, koltuk altı, eller ve ayaklardır.

TERLEME TEDAVİSİNDE BOTOX NASIL ETKİ GÖSTERİR?
Botox terlemenin görüldüğü yerlerdeki ter bezlerine uygulanır ve terlemeye sebep olan sinir iletimini bloke ederek terlemeyi önler.

MİGREN TEDAVİSİNDE BOTOX UYGULAMASI;
Kronik migren ağrılarında botox kullanımı FDA tarafından onaylanmış bir uygulamadır.

MİGREN TEDAVİSİNDE BOTOX NASIL ETKİ GÖSTERİR?

BOTOX KASLARI GEVŞETİP, BEYİNE AĞRI MESAJINI İLETEN SİNİRİ BLOKE EDEREK AĞRIYA OLAN DUYARLILIĞI AZALTIR.MİGREN BOTOXU UYGULANAN HASTALARIN YAKLAŞIK % 70’İ, MİGRENLİ GÜN SAYISINDA TEDAVİ ÖNCESİNE GÖRE %50’DEN FAZLA AZALMA OLDUĞUNU BELİRTMİŞLERDİR.

BOTOKS (BOTOX) HER KİŞİYE UYGULANABİLİR Mİ?
Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olan kişilerde,
Tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olan kişilerde,
Hamile veya emziren kadınlarda,
Özellikle albumin gibi ürün içeriğindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlara uygulanmamalıdır.

YÜZ GERME

Yaş ve yüz arasındaki ilişki nasıldır?
Yaşla beraber cilt incelir, kırışıklıklar olur; cilt altı yağ dokusu gerginliğini kaybeder ve yerçekimine bağlı aşağı doğru sarkma olur; aynı zamanda kas tonusu azalır ve sarkmalar derinleşir.

Yaşla beraber yüzümüzde neler değişir?
Yaşlanan yüzde; alın çizgileri belirginleşir, kaşlar düşer, gözaltlarında ve etrafında kırışıklıklar, ağız kenarlarında aşağıya doğru düşme, ağız – burun bölgesinde derin çizgiler oluşur. Yanak sarkar, çene konturları kaybolur, boyun yağlanır ve kırışır.

Tedavisi nedir?
Yaşlanan yüzde en iyi ve kalıcı tedavi cerrahi olarak sarkan dokuların asılması ve fazla cildin çıkarılmasıdır.

Cerrahi tedavi şart mıdır?
Cerrahiye yakın sonuçlar diğer kliniğimizde uygulanan işlemlerle hemen hemen elde edilebilse de cerrahi kadar kalıcılığı yoktur.

Cerrahinin riskleri nelerdir?
Anestezi alınacağı için az da olsa risk vardır. Görünmeyen yerlerden kesiler yapılsa da az da olsa iz kalma ihtimali vardır.

Yüz germe çeşitleri var mıdır?
Etkilenen bölgeye göre alın germe, kaş kaldırma, orta yüz germe, alt yüz germe ve boyun germe şeklinde ameliyatlar vardır.

Ameliyat teknikleri farklı mıdır?
Her bölgeye uygulanan cerrahi yöntem farklıdır.

Hepsi aynı anda yapılabilir mi?
Aynı seans anında tüm işlemler yapılabilir.

Ameliyat öncesi neler yapılıyor?
Öncelikle hastanın şikâyet ettiği bölgeler dinlenir, fotoğrafları alınan hastanın problemleri beraber değerlendirilir ve ihtiyacı olan yerlere yapılacak işlemler ve olası sonuçlar hasta ile paylaşılır.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?
Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrası hasta 1-2 gün hastanede yatırılıp kontrol altında tutulur ve tedavisi düzenlenir. Daha sonra ilk hafta yüzde şişme ve kısmı morluklar gelişebilir, geçici hissizlik olabilir. 1 hafta-on gün sonra dikişler alınır, bir hafta sonra şişliklerin geçmesiyle hasta işine dönebilir, makyaj yapabilir. Hastanın 2 ay ağır egzersizlerden ve aşırı güneş ışığından kaçınması, dış darbelerden korunması önerilir. Yüz ve boyun derisine yeni verilmiş şekil, kişinin yapısına ve çevre koşullarına göre bazen 5-10 yıl, bazen de yaşam boyu dayanır.

En iyi sonuç hangi hastalarda alınır?
Sigara bu ameliyatın sonucunu etkileyen en önemli etmendir. O nedenle ameliyattan 4-8 hafta önce sigara içilmemesi iyileşme sürecini cok hızlandırır. Şeker hastalığı olan hastalarda da iyileşme süreci uzun olmaktadır.

Olası problemler nelerdir?
İstenmeyen izler, kanama, enfeksiyon, kötü yara iyileşmesi, yüz sinirinde hasar, yüzde asimetri, hissizlik. ( bu riskleri göze alamam diyen hastalar cerrahi dışı çözümlerimiz için uzmanlarımıza başvurabilir.)

Cerrahi Harici Yüz yenileme – Estetik Girişimleri;
-Dolgu
-Yağ enjeksiyonu: Dudak, yanak ve yüz konturları için
-Sentetik dolgu maddeleri enjeksiyonu: Kırışıklar, dudaklar ve küçük düzensizlikler için
-Soyma işlemleri (Peeling-Kimyasal peeling-Mekanik peeling=dermabrazyon
-Lazer ile peeling (Lazerbrazyon)
-Botox: Deri kırışıkları için
-Mezoterapi
-PRP
-Ozon tedavisi
-Dermarooler
-Kozmetik ürün uygulamaları
-Evde kremle peeling, deri rengini açma, deri yenilenmesi ve aktive etme amacı ile yapılan uygulamalar.

Bichectomy

 

Bichectomy yada yanak cerrahisi, elmacık kemiğinin daha da belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için yanakta bulunan Bichat yağ padinin alınmasıdır.

Yüze daha genç , daha ince hatlı ve daha estetik bir görüntü verir.
Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.
Ağız içine küçük bir kesi yapılarak yağ dokusu dışarı alınır.
Cerrahi sonrası minimal ağrı olur.
Bir kaç gün süren şişlik olabilmektedir.

Gıdı Estetiği

Zaman içerisinde yer çekimi, yaşlanma gibi etkenler yüz ve boyun derisinde sarkmalara neden olabilir. Gıdı, çene altında oluşan yağlanma ya da cilt sarkmasıdır. Ancak gıdı estetiği sayesinde bu görünüm ortadan kaldırılabilir. Peki, gıdı estetiği nasıl yapılır? Ameliyatsız gıdı estetiği ya da gıdı germe yöntemleri nelerdir?

Gıdı germe ameliyatı nedir?

Gıdı germe estetiği ameliyatı ne kadar erken müdahale edilirse o kadar iyi sonuç veren bir ameliyattır. Çene altında oluşan yağlanmanın gerekiyorsa alınarak kalan derinin gerilmesi işlemine gıdı germe operasyonu denir. Yüzün gençleşmesini sağlayan gıdı aldırma işlemi genelde aşırı kilolu olup bir anda kilo veren kişilerde uygulanır. Yaşla ortayan çıkan bu sarkmalar kilo ile de doğru orantılıdır.

Ameliyatsız gıdı estetiği 

Modern zamanların gelişmiş teknolojik yöntemleri sayesinde ameliyatsız estetik oldukça popüler hale gelmiştir. Yüz germeden boyun germeye, cilt kırışıklıklarını gidermeden göz çevresi uygulamalarına kadar bir çok alanda ameliyatsız estetik yöntemlerini kullanmak mümkündür. Diğer işlemlerde olduğu gibi gıdı aldırma ya da gıdı gerdirmede de ameliyatsız yöntemler kullanılır. Ameliyatsız gıdı germe işlemi bir çok farklı yöntemle yapılabilir. Bunlar içerisinde en popüler olanları ultrason dalgalarının kullanıldığı hifu ve benzeri yöntemlerdir.

Ameliyatsız gıdı germe uygulamasının etkili olması için bu bölgede yağlanma olmaması lazım. Çünkü vshape ve benzeri uygulamalarda sadece derinin kendini toparlaması sağlanabilir. Eğer aşırı yağlanma kilodan kaynaklı bir etki söz konusu ise öncelikle buradaki yağların alınması gerekir. Ardından oluşan sarkıklık için çeşitli ışın tedavileri uygulanabilir.

Gıdı germe ameliyatsız nasıl yapılır?

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var, özellikle ameliyatsız estetik uygulamalarının etkili sonuç vermesi için yapılacak işlemin erken dönemlerde yapılması gerekir. Yani gıdı sarkması fark edildiği anda işlem yapılırsa daha etkili ve kalıcı sonuç elde edilir. Ameliyatsız gıdı toparlama ve germe işlemlerinde,radyofrekans dalgaları cilde uygulanır. Cilt dokusu altına nüfuz eden bu dalgalar bağ dokusunun yenilenmesine doğal olarak da derinin kendini toparlamasına neden olur. Bir kaç seans içerisinde gözle görülür farklar ortaya çıkarmaya başlayan uygulama genelde 4 seans yapılır. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma varsa bunun için öncelikle yağ parçalama işlemleri yapılabilir.

Gıdı ameliyatı öncesi ve sonrası

Gıdı ameliyatı ister normal ameliyat olsun ister lazer lipoliz uygulaması olsun, öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat gerektirir. İlk olarak belirtelim ki gıdı ameliyatı hiç zor bir ameliyat değildir. Genelde lokal anestezi ile işlem yapılır. Sonrasında da gün içerisinde hasta taburcu edilir. Ameliyathane ortamında uzman estetik cerrah tarafından yapılması gereken uygulama kişinin ihtiyacına göre belirlenir.

Ameliyat sonrasında 10 gün içerisinde tamamen iyileşme olur. Gıdı germe ameliyatından sonra kulak arkasında ya da saçların içerisinde minik bir ameliyat izi kalabilir. Bu oldukça küçük olup belli belirsizdir.

Gıdı germe operasyonu kalıcı mıdır?

Çoğu estetik operasyon uzun vadede kalıcı değildir. Ancak gıdı aldırma işlemi diğer bir çok estetik operasyona göre çok daha kalıcıdır. Tabi bu etkiler hastanın hayat tarzına, çok sık kilo alıp vermemesine, kendine iyi bakmasına, sigara içmemesi gibi etkenlere bağlıdır.

Gıdı sarkması nasıl geçirilir?

Gıdı sarkması yaşa, cinsiyete, genetiğe ve kiloya bağlıdır. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan bu görünüm daha çok kilolu kişilerde ya da çok sık kilo alıp veren kişilerde oluşur. Ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlerle gıdı sarkması estetiği yaptırdıysanız sonrasında kilo alıp vermemeye ve kendinize iyi bakmaya dikkat etmelisiniz.

 

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat