• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
256 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: OP.DR.MUAMMER ÖZTÜRK
  • ADRES: Anadolu Yakası İSTANBUL
  • TELEFON: 02163990438
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1970 yılında Trabzon’da doğdum.

1988 de Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldum.

1996 da Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldum.

2 yıl pratisyen hekim olarak Van ili Saray ilçesi Örenburç köyü Sağlık ocağında görev yaptım.

2002 yılında kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi ihtisasını bitirip uzman oldum.

Bartın Devlet Hastanesinde Başhekim yardımcısı ve KBB uzmanı olarak 7 yıl çalıştım.

Erzincan Asker Hastanesinde 1 yıl yedek subay olarak vatani görevimi tamamladım.

Haydarpaşa Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışırken devlet memurluğundan ayrıldım.

Halen mesleğimi serbest icra etmekteyim.

Evli ve 2 çocuk babasıyım

Kulak Estetiği Nedir?

Kulak estetiği, kulağın dış kısmını oluşturan kulak sayvanının ve kulak memesinin yapısal veya geçirilmiş travma, cerrahi sonrası görülen büyüklük ve şekil bozukluklarının düzeltilmesine yönelik cerrahi girişimlerdir. Kulak anne karnındayken şekillenmesini tamamlar, boyutu ise 6 yaşlarında erişkin halinin %90’ına ulaşır. Yapısal deformiteleri arasında kulağın bir kısmının veya tamamının hiç olmaması, deri altına gömük olması, aşırı büyük olması, kulak önünde ikinci bir

çıkıntı oluşması, kulak sayvanının düz ve öne doğru açık olması yer alır. Sonradan ise çoğunlukla tümör rezeksiyonu, travma sonrası doku kaybına bağlı kulak sayvanından eksiklik şeklinde görülür. Kulağı oluşturan kıkırdak yapıdır. Kulağın şekli kıkırdak yapıyı biçimlendirerek verilir. Eksikliğinde de karşı kulak veya kaburga kıkırdağı kullanılarak onarılır.

Kepçe kulak nedir?

Kepçe kulak kulak sayvanının kafatası ile yaptığı açının normalden geniş olup iç yüzeyindeki Y şeklinde olması gereken kıvrımın yetersiz ya da hiç gelişmemesidir. Beraberinde kulak deliğinin hemen önündeki çanak şeklindeki kıkırdak yapının büyük ve geniş olması kulağın daha da öne doğru yeralmasına yol açabilir. Sonuç olarak kepçe kulak, öne doğru açık, üst 1/3 kısmı düz, normalden daha büyükmüş algılaması yaratan bir kulak görünümündedir. Kulağın en sık görülen yapısal deformitesidir.
Çocukluk çağından itibaren sosyal ortamlarda alay konusu olmak kişi için psikolojik olarak yıpratıcı olur. Özellikle okul çağındaki çocuklar arkadaş çevrelerinde başa çıkması oldukça zor tepkilere maruz kalırlar. Erişkin dönemde bunun getirdiği estetik kaygıyı azaltmak için erkekler ve kadınlar kulaklarını örten saç şekillerini tercih eder. Özelikle okul çağındaki saçlarını toplamak zorunda kalan genç kızlar büyük sıkıntı çeker. Yazın deniz ve havuzdan çıkarken saçların ıslak olmasından dolayı kulakların kamufle edilememesi bile başlı başına bir sorundur. Kepçe kulak ameliyatının ideal zamanlaması kulağın gelişimini tamamladığı okul öncesi döneme denk gelen 6 yaştır. Çocukluk çağından kıkırdak yapı yumuşak olduğu için şekil verilmesi ve verilen şeklin sabit kalması daha kolaydır. Yaş büyüdükçe kıkırdak yapı sertleşir. Şekil vermek daha zorlaşırken çok sık olmasa da kıkırdağın hafızasından dolayı eski şekline dönme olasılığı artar.

Otoplasti ameliyatı nedir?

Otoplasti ameliyatı kulak sayvanını oluşturan kıkırdak yapıya şekil verilerek kulağın normal boyut ve şekle getirilmesini sağlayan cerrahi girişimdir. Bu amaçla çok farklı teknikler kullanılır. Kulağın arkasından yapılan kesiyle kıkırdak yapıya ulaşılır. Dikiş teknikleriyle kulak sayvanının üst 1/3 bölümünde olması gereken kıvrım oluşturulur. Kulağın öne doğru açılanmasına ayrıca katkıda bulunan konka olarak adlandırılan kıkırdak yapının çanak şeklindeki yapısında fazlalık varsa eksize edilir. Kıkırdak yapı tekrar şekillendirilerek kulak kafatası arasındaki açı daraltılmış olur. Kulak lobulundeki irilik ve öne doğru açılanma yine arkadan yapılan kesi ve eksizyon teknikleriyle düzeltilir. Kendi kendine eriyen dikişler ile kesi dikilir. Ertesi gün çekilmek üzere içeride kan birikmesini önlemek içi küçük bir dren yerleştirilir. Otoplasti ameliyatı hastanede ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmesi uygun olan estetik bir girişimdir. Çocuklarda genel anestezi tercih edilir. Erişkinlerde lokal anestezi ve sedasyon ile yapılabilir. Erişkin hastalar ameliyattan 5-6 saat sonra, çocuk hastalar ise tercihen ertesi gün antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilerek taburcu edilir.

Ameliyat sonrası nasıldır?

Ameliyatın bitiminde her iki kulağı kaplayan önde alın, arkada enseyi içine alan sargı şeklinde bir pansuman yapılır. Dördüncü gün bu pansuman açılarak kamufle edilmesi özellikle kadınlar için çok daha kolay olan daha ince bir pansumana geçilir. Birinci haftadan itibaren sadece tenisçi bandı kullanılması yeterlidir. Bu bandın 4 hafta boyunca geceleri uyurken kullanılması verilen şeklin ve açının korunmasını sağlar.
Kulakta özellikle ön yüzde ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluk 3. günden itibaren azalır. İyileşme sürecinde ilk 8 hafta travma, temas sporları, sauna, hamam ve sıcak ortamdan uzak durmak ve kulakların üzerine yatmaktan kaçınmak gerekir. Yine bu süreç içinde gözlüğün kulağın arkasına gelen kısmının direk teması rahatsız edici olabilir. Kullanılan günlük gözlüğün ayarının geçici bir süreliğine değiştirilmesi gerekebilir.Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti, burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi veya sadece burun özelliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir uygulamadır.

Burun görünümlerinin iyileştirilmesi için, her yıl bir milyondan fazla kişi yüz ve plastik cerrahına başvurarak rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır.

Rinoplasti, burnun mevcut görünüm ve fonksiyonlarını iyileştirmek amacıyla burnun kemik ve kıkırdağını yeniden şekillendirilerek yapılan güvenli ve komplikasyonları olmayan bir uygulamadır. Rinoplastinin hedefi yüzün diğer özellikleriyle uyum sağlamak üzere burnun estetik olarak düzeltilmesidir.

Burnunuz yüzünüzle uyumlu olmalıdır. Eğer burnunuzda göze hoş gözükmeyen bir kemer varsa, burnunuzun uç kısmı aşırı derecede sarkıksa veya burnunuzun fazla kalın veya ince olmasından ötürü burnunuz yüzünüzün geri kalanıyla orantısız görünüyorsa, rinoplasti bu sorunların aşılması için mükemmel bir çözümdür. Rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi) görünümünüzü değiştirerek özgüveninizi arttırabilir ve sağlığınıza olumlu yönde katkıda bulunabilir.

Burnun görünümünü iyileştiren bu cerrahi uygulama genel olarak yüzünüzün görünümünü de iyileştirebilir. Rinoplastide yapılan kesilerin büyük bölümü gözle görülmesi mümkün olmayan burun içi alanlarda yapılmaktadır. Bazı uygulamalarda cerrahi kesi burun deliklerini birbirinden ayıran cilt alanında yapılabilmektedir. Bu süreçler dahilinde belirli miktarda kemik ve kıkırdak çıkarılır veya yeniden şekillendirilmiş bir burun oluşturmak üzere düzenlenir. Ameliyat sırasında burun içerisine tampon yerleştirilmişse, ameliyattan sonraki sabah bu tampon çıkarılır. Burun ateli çoğunlukla ameliyattan 7 gün sonra çıkarılır. Bu dönemde, yedi gün süreyle ilave olarak burun kanatlarına bant uygulanır ve ardından bu bantlar da alınır. Ameliyat sonrasında oluşan morluk ve şişliğin büyük bölümü çoğunlukla ameliyattan sonraki iki haftada kaybolur.

Ameliyattan sonraki dört hafta boyunca ağır faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Bu süreçte güneş ışınlarından ve burnu yaralayabilecek her türlü risk faktöründen uzak durulmalıdır. Gözlük kullanılıyorsa, burnun üzerine yük binmesini önlemek için bant kullanılmalıdır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat