• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
272 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Fatih Gören
  • ADRES: ÖZEL ÜMİT HASTANESİ BATIKENT ŞUBESİ
  • TELEFON: 0222 3350335
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1976 yılında Trabzon da doğdum. İlk,orta,lise eğitimimi Trabzon’da tamamladıktan sonra 2000 yılında KTÜ Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2001-2004 yıllarında Eskişehir OGÜ Tıp Fakültesi KBB ABD de ihtisasımı ve sonra  Uyku (horlama ve apne) uzmanlığı sertifikamı aldım. 2004 te Şırnak Asker hastanesinde askerliğimi tamamladım. 2005-2008 yılları arasında devlet hastanesinde çalıştım.2008-2016 yılları arası özel eskişehir sakarya hastanesinde  Şu an Özel Eskişehir Ümit Hastanesi KBB kliniğinde çalışmaktayım.

 

Mesleki deneyim ve çalıştığım yerler:

2004 Eskişehir Devlet Hastanesi

2004-2005 Şırnak Asker Hastanesi

2005-2008 Ordu Ünye Devlet Hastanesi

2008-2016 Özel eskişehir sakarya hastanesi

2016-.. Özel Eskişehir Ümit Hastanesi

 

Eğitimim:

2000 KTÜ Tıp Fakültesi

2004 OGÜ Tıp Fakültesi KBB  ABD

2013 Ankara Uyku Kliniği

2013 İşyeri Hekimliği Ankara

Horlama ve Uyku Apnesi

Horlama özellikle geniz,dil,yumuşak damak,gırtlak bölgesindeki dokuların gevşemesi veya sarkması sonucu uykuda bu bölgeden geçen hava akımının daralmasına bağlı oluşan rahatsız edici sesdir. Özellikle berabernde uyuyan insanlar çok rahatsız olduğu için eşler arasında yatakların ayrılmasından tutuında boşanmalara varan sosyal problemlere neden olabilmektedir.Kişiye zararı ise derin ve yetersiz uyumaya bağlı uyku kalitesini azalması ve dinlenememedir

uyku apnesi ise erişkin insanlarda 10 saniye çocuklarda bu sürenin altında nefes kesilmesi halidir. Uyku apnesinin artması çok tehlikeli durumlara yolaçabilir:

  1. uyku kalitesi ciddi düşer kişi dinlenemez nekadar uyursa uyusun gündüz dalgınlık,dikkat eksikliği,kosantre olamama,TV karşısında veya kitap okurken uyuya kalmaya yol açar.Bu durum dikkat gerektiren işleri olanlarda (uzun yol şoförleri,pilot,fabrikada ağır ve tehlikeli işlerle uğraşanlar,…..) hayati hatalara(direksiyon başında dalmaya bağlı trafik kazaları,iş kazaları,…) yolaçabilir.
  2. Nefes kesimesi(apne) vucut oksijen seviyesini azaltıp kalp krizi,felç,damar tıkanıklığı,tansiyon düzensizlikleri,bazı kronik hastalıklarda alevlenme,cinsel işlev bozukluklarında artma,kilo verememe ….gibi bir çok sronları arttırır.
  3. Nadiren ciddi apne olanlarda uykuda ani ölüm riskine yol açabilir

 

BURUN ESTETİĞİ

  1. Estetik burun ameliyatları önceden plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılırken ortaya çıkan ameliyat sonrasında burundan nefes alamama problemleri hastalarda çok sık olması nedeniyle artık günümüzde bir kısım KBB uzmanlarınca yapılmaya başlanmıştır.Bizim yaptığımız ameliyat tıpta fonksiyonel estetik burun ameliyatı(rinoplasti) olarak tanımlanır.  Bu operasyonu olacak hastalar çok iyi düşünmeli ve hekimlerini çok iyi seçmelidirler.Hekimin tecrübesi, kendisinin burnuna benzer kaç ameliyat yaptığı varsa bunların ameliyat öncesi ve sonrası resimleri,hastane ve ameliyathane imkanları,hekimin kişilik yapısı ve duruşu,sabrı, karar vermede önemlidir. Ben bu ameliyatlarda vaat vermekten ziyade olabilecek gerçekleri hastalarımla ayrıntılı paylaşıyorum.Açık veya kapalı yöntmi uyguluyorum yöntem seçimmii burundaki probleme göre seç yapmaktayım.Bazen internet sitelerinde bu ameliyatı kansız,şişlik ve morluksuz,acısız ve ağrısız yapıldığının yazıldığını görüyorum sakın bunlara inanmayın bınlar doğru söylemler değildir.Bu operasyonun 7 günlük zorluk dönemi vardır onunda 3 günü önemlidir diğer günler sıkıntılar yavaş yavaş azalır.Her ameliyattan sonra mutlaka kişiye göre az veya çok morluk ,şişlik olur bunlar 5-7 günde azalır.Tampon olarak burna yapışan bez veya sünger tampon değil silikon tampon kullanmaktayım.İç silikonlar 2. Günde dış 7. Günde alınır ilave 7 günde burun bandajı yapılır.Burun yaraları 7 günde iyileşir burnun tam oturması 2-3 ayı alabilir.Rinoplasti operasyonundaki birinci amacım rahat nefes alabilen hastanın yüz oranlarına uygun doğal görünümlü burun elde etmektir.Ameliyat sonrası bazen burun konkalarındaki şişmelere bağlı hafif yer değiştiren burun tıkanıklığı olabilir.Hastalar ameliyat sonrası burun görünümlerini merak edrler bunu göstermenin iki yolu vardır birincisi hastanın yüz resimleri çekilir bir bilgisayar programıyla ona şekil verilerek gösterilir ancak bu gösterimlerin her zaman ortaya çıkacak burnu tam karşılayamadığı için hastaları yanıltabileceğini düşünmekteyiz ikincisi ve bizimde uyguladığımız hastaya kendi burnuna benzer ameliyat yaptığımız burunların sonuçlarını göstererek yardımcı olmaya gayret ediyoruz.Operasyon süresi vakanın ağırlığına göre 2-3 saat arasında değişir.Daha önce ameliyat olmuş ama sorunlu burunlara revizyon rinoplasti denilen düzeltme ameliyatlarınıda yapmaktayım.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat