• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
190 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Op. Dr. ALPASLAN YILDIRIM
  • ADRES: Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. Ataköy Towers B Blok No:123 Bakırköy / İstanbul / Türkiye
  • TELEFON: 0850 808 4672
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Op. Dr. ALPASLAN YILDIRIM KİMDİR?


Op. Dr. Alpaslan Yıldırım 1979 yılında Karabük’te doğdu. 1996 yılında Karabük Anadolu Lisesi’nden mezun olan Yıldırım, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazanarak eğitim hayatını burada sürdürdü. 2003-2009 yılları arasında İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamlayan Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, uzmanlık eğitimi yıllarında özellikle Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi, Kulak Estetiği alanlarında araştırmalar yaparak kişisel gelişimini tamamladı.

Yıldırım, 2009-2010 yılları arasında ise Şanlıurfa Viranşehir Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini gerçekleştirdi. Asistanlık yıllarından itibaren 20 bine yakın ameliyat gerçekleştiren Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi konusunda ise yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Bu konuda sayısız vakayı başarılı bir şekilde opere eden Yıldırım, Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi alanında bilimsel çalışmalarına da devam etmektedir. Estetik cerrahinin idealist bir yaklaşımla ele alınması gerektiğine inanan Yıldırım, bilgi birikimini geliştirmek, bilgilerini paylaşmak ve son gelişmeleri takip etmek için yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kongreye katılmıştır.

Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, ayrıca Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti), Orta Kulak Cerrahisi konularında da tıp camiasında yetkinliğiyle bilinmektedir.

Çene Estetiği


Estetik operasyon içinde çene estetiği önemli bir yer tutmaktadır. Çene ile ilgili estetik problemlerin fark edilmesi, değerlendirilmesi ve uygun yaklaşımlarla çözümlenmesi yüz görünümü üzerinde olumlu etkiler oluşturmaktadır.

Çekici olarak kabul gören bütün yüzlerde yüz iskeletini oluşturan parçalar arasında yapısal simetri ve denge mevcuttur. Yüz iskeletinin dengeli olması ise yüzü oluşturan kemikler arasında üç boyutta uyum ve doğru estetik oranların bulunmasıyla mümkündür. Bu doğrultuda çene değerlendirmesi komşuluğunda bulunan dudaklar, dişler ve burun gibi anatomik yapılara göre yapılmalıdır. Çene yapısındaki estetik problemlerin düzeltilmesi yüzü oluşturan yapılar arasındaki uyumu sağlarken ağzın, dudakların ve burnun görünümüne de olumlu katkıda bulunduğundan yüz bölgesinde estetik müdahale talebi olan bütün hastalarda çene yapısının da değerlendirilmesi ve daha iyi bir estetik sonuç için çene ile ilgili estetik problemlerin de çözülmesi önerilmektedir.

Çene şekil bozukluklarının cerrahi tedavisi implant uygulamaları veya çene ucunu oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemlerle ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılmaktadır. Çene ucuna yerleştirilen farklı yapılardaki implant’lar alt yüz bölümü ve çenenin ön-arka planda büyütülmesini başarı ile sağlarken yukarı-aşağı ve sağ-sol planlardaki büyütmeler için yetersiz kalabilmekte ve bu amaçlarla çene kemikleri üzerinde farklı cerrahi müdahaleler yapılması gerekebilmektedir.

Burun kökü, burun tabanı ve çene çizgisi dediğimiz hayali çizginin gerisinde duran çene için ameliyat olmak istemeyen hastalar için dolgu yapılarak çenenin öne çıkarılması mümkündür. Yüzün diğer bölgelerine uygulanan, dolgudan biraz daha uzun süre kalıcı ve daha hacimli dolgular kullanarak ortalama 18 ay kalıcı olan dolgularla, geride olan çenenin daha önde görünmesi sağlanabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği


Günümüzde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, narkoz almadan burna şekil vermek mümkün hale gelmiştir. Kalıcı Askılama (Endolift), botoks ve dolgu uygulamaları sayesinde bıçak altına yatmadan da hastanın burnuna güzel, estetik ve doğal bir görünüm verilebiliyor. Bu yöntemler, burnun kıkırdak ve kemik yapısında değişiklik yapmadan, lokal anestezi altında, 30-40 dakikalık bir sürede uygulanıyor. Bu tür yöntemlerin en iyi yanı, hastanın sosyal yaşantısından uzaklaştırmadan, günlük akış içerisinde rahatlıkla uygulanabilmeleridir.

Botoks ve dolgu uygulamalarıyla burundaki şekil bozukluğuna yol açan eğrilikler, girinti ve çıkıntılar kamufle edilip, burun ucundaki düşüklükler giderilebilir.

Dolgu uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabilir ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az görünmesi sağlanabilir. Uygulama buruna uyuşturucu bir krem sürülmesini takiben 10 dakikada gerçekleştirilebilir. Etkisi 6-12 ay arasında devam eden uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuz devam edebilmektedir.

Gülme esnasında burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve dolaylı olarak burun üstü kemeri fazla gözüken kişilerde, 5 dakikada gerçekleştirilen botoks uygulamasıyla sonuç alınabilmektedir. Botoks; burundaki düşme ve genişlemeyi engellediği için burun ucunda daralma ve kalkma etkisi yaratmaktadır. Etkisi 4-6 ay süren botoks uygulaması sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebilmektedir.

Deviasyon


Deviasyon, burnun içinde, ortadaki kıkırdak-kemik duvarın eğikliği anlamına gelir. Burun kemiğinin ve kıkırdağının eğri olması burun tıkanıklığı ve baş ağrısı başta olmak üzere pek çok sıkıntıyı beraberinde getirmektedir. Hasta burnundan yeteri kadar nefes alamadığını, sabah kalktığında ağzının kuru ve paslı olduğunu hissedebilir. Deviasyon horlamaya katkıda bulunabilir, sürekli ağız solunumuna sebep olup farenjite yol açabilir, sinüzite ve burun kanamalarına zemin hazırlayabilir.

Deviasyon ameliyatlarında temel prensip, burnun ön tarafındaki ve burun sırtındaki desteği koruyarak burun içerisindeki kıkırdak-kemik eğriliğinin düzeltilmesidir. Deviasyon ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. Özel durumlarda daha küçük yaşlarda da uygulandığı görülmüştür. Ortalama 1 saat içinde tamamlanan deviasyon ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Deviasyon ameliyatında tampon uygulaması yapılmaz. Uygulanan Hiloterapi maskesi sayesinde ameliyat sonrası şişlik, morarma ve ağrı görülmez. Operasyon sonrası 5. günde hasta sosyal ve iş yaşamına tamamen dönebilir.

Deviasyon ameliyatlarıyla birlikte estetik operasyonun da uygulanması sık görülen bir durumdur. Hasta, estetik açıdan burnunun görünümünden memnun değilse; yapılacak olan deviasyon ameliyatı sırasında burnunu yüzüne uygun bir forma kavuşturabilir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat