• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
172 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Dr.Ömer Faruk Erin
  • ADRES: Belde mah. 3262 sok. Stlye life iş merkezi No: 6/AB BATMAN/MERKEZ
  • TELEFON: 0(488) 502 02 12
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun estetiği  bir plastik cerrahın vizyonunu sergiler..
Burun estetiği  en sık yapılan operasyonlardan biri olmasına rağmen hakkında en çok bilgi kirliliği olan ameliyattır. Ben bu yazıda size net bilgiler vermeye çalışacağım.
Operasyon öncesi hazırlık
Hasta ile ilk görüşmede hastanın taleplerini alırım, hastanın nasıl bir burun istediğini en ince ayrıntısına kadar anlamaya çalışırım. İkinci aşamada kendim burunu ayrıntılı şekilde incelerim ve hastayı burnunun operasyon sonunda oluşabilecek şekli hakkında bilgilendiririm. En korktuğum durum hastayı yanlış yönlendirmek ve hastaya gereksiz vaatler vermektir.  Photoshop animasyonlarına kesinlikle karşıyım.
Operasyon süreci
Hastanın hangi nedenle olursa olsun burnundan nefes alma problemi varsa aynı operasyon içinde nefes açma operasyonunu gerçekleştirmekteyim. Hasta sabah ameliyat edilir, operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir ve operasyon sonrası gözlere buz uygulaması yapılmaktadır. Çok büyük ihtimalle hastanın operasyon sonrasında ağrısı olmayacaktır. Ağrı yerine hafif sızlamaları olabilir.
Operasyon  sonrası nasıl olacağım ?
Hasta bir gece hastanede misafir edilir bunun sebebi konforunu arttırmaktır. Sabahında da taburcu edilir. Operasyon sonrasında hasta 3.gün kontrole çağrılır. Hastaların ve bizim korkulu rüyamız olan bez tamponların yerini günümüzde silikon hava kanallı splintler almıştır. Ameliyat tekniğindeki bu değişiklik devrim niteliğindedir. Silikon sağa sola yapışmadığı için alınırken de hastanın canı çok yanmaz, hastalar sadece burun içinden silikonun çekilme hissini yaşarlar. Hastaların bir kısmına (nefes açma operasyonu yapılmayanlarda) ise hiç burun tamponu koymuyorum. Bir hafta dolduğunda 2. kontrol yapılır, burun ateli alınır ve yerine bant yapıştırılır. Sonraki süreç artık doğal iyileşme sürecidir. Bir ay dolduğunda hasta davet edilir, sonrası fotoğrafları çekilir ve ameliyat öncesi fotoğraflarıyla yan yana konulup hasta ile beraber karşılaştırılır.
Aklınızda kalması için son olarak yazmayı yeğledim söz şudur: güzel burun doğal burundur.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat