• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
508 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Hakan Gündoğan
  • ADRES: Kadıköy - İstanbul
  • TELEFON: 0 534 888 76 85
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Dr. Hakan Gündoğan 1971 yılında doğmuş olup 1988 yılında girdiği üniversite sınavında derece ile kazandığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini derece ile yine 1994 yılında tamamlamıştır.

Tıp Uzmanlık Sınavında (TUS) ilk 10 doktor arasına girmeyi başaran Dr. Hakan Gündoğan ülkemizin en prestijli kliniklerinden biri olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi kliniğinde 1994 yılında asistanlığa başlamıştır.

Dr. Hakan Gündoğan sadece uzman doktorların kabul edildiği burslu Post Doctoral Fellowship pozisyonuna 2000 yılında daha asistanken kabul edilip Amerikanın en prestijli Tıp Fakültelerinden biri olan ve dünyanın en büyük tıp merkezinde (Texas Medical Center) bulunan Baylor College of Medicine (Houston, Texas, USA) Aesthetic Plastic & Reconstructive Surgery departmanında asistanlığının son yılını tamamlamışdır.

Amerika da bulunduğu süre içinde Estetik Cerrahi deneyimini arttırırken Deneysel Mikrocerrahi alanında da bilimsel çalışmalarına devam eden Dr. Hakan Gündoğan’ın Human Genom Project kapsamında (Baylor College of Medicine Houston) geliştirdiği “Mikrovasküler Ven Greftlerinde Gen Terapisi” isimli deneysel çalışması 2001 yılında asistan bitirme tezi olarak kabul edilmiş olup ülkemizde bu alanda yayınlanan ilk çalışma olarak değerlendirilmektedir.

2001 yılında ülkesine dönen Dr. Hakan Gündoğan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Departmanı akademik kadrosuna dahil olup yoğun estetik cerrahi pratiği arasında asistan eğitiminden sorumlu kılınıp Kraniyofasiyal Cerrahi birimininin yardımcı direktörlüğü görevini üstlenirken aynı zamanda bilimsel çalışmalarına devam etmiştir.

Ege Üniversitesindeki akademik pozisyonundan 2002 yılının son aylarında ayrılan Dr. Hakan Gündoğan aynı yıl dünyanın en büyük Plastik Cerrahi Kliniğini bünyesinde barındıran Taiwan Chang Gung Üniversitesinde her yıl sadece bir yabancı plastik cerrahın kabul edildiği Craniomaxillofacial Surgery Fellowship (Yüz ve Çene Cerrahisi Üst İhtisası) pozisyonuna burslu olarak davet edilip bir yıl boyunca yüz ve çene çene cerrahisi alanında ileri derecede teknik operasyonlar gerçekleştirmiş olup özellikle endoskopik meme büyütme ve yüz gençleştirme konularında deneyimini arttırmışdır.

Dr. Hakan Gündoğan 2003 yılı sonunda Taiwan Chang Gung Üniversite Hastanesinde Yüz ve Çene Cerrahisi Üst İhtisasını (Craniomaxillofacial Surgery) başarı ile tamamladıktan sonra yurda dönmüş ve İstanbul da Prof. Dr. Onur Erol’un yanında Estetik Cerrahi Üst İhtisasına (Aesthetic Surgery Fellowship) başlamıştır.
2004 yılı ortasında Estetik Cerrahi Üst İhtisasını bitirmesini müteakip Prof.Dr.Onur Erol tarafından Onep Estetik Cerrahi Kliniği bünyesine davet edilen Dr. Hakan Gündoğan 2008 yılı sonuna kadar burada estetik cerrahi ağırlıklı olmak üzere çalışmışdır.

Ülkemizde formal Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitiminin üzerine uluslararası kuruluşlar tarafından tanınmış olan Yüz & Çene Cerrahis Üst İhtisası (Craniofacial Surgery Fellowship) ve ayrıca Estetik Cerrahi Üst İhtisasını (Aesthetic Surgery Fellowship)tamamlayan bir kaç doktordan biri olan Dr. Hakan Gündoğan 2006 yılında Türk Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneğinin yazılı ve sözlü sınavlarını başarı ile tamamlayan ilk Board Certified Plastik Cerrah olmuştur.

2009 yılında kendi kliniğini kuran Dr. Hakan Gündoğan aynı zamanda Arnavutluk Tiran Amerikan Hastanesinde Plastik Cerrahi Departmanını kurmuş ve bu ülkede düzenli aralıklar ile bulunup estetik operasyonlar gerçekleştirmiştir. Düzenli aralıklarla ziyaret ettiği Titan Amerikan Hastanesindeki yoğun estetik cerrahi pratiğine ilaven yine bu ülkede başta dudak-damak yarıklı çocuklar olmak üzere bir çok yardım amaçlı rekonstrüktif operasyon gerçekleştirmiştir.

2014-2016 yılları arasında Türk Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Dr. Hakan Gündoğan aynı zamanda bu pozisyona meslekdaşları tarafından seçilen en genç Plastik Cerrah olma onuruna sahip olmuştur.

Dr. Hakan Gündoğan, İstanbuldaki yoğun pratiğine rağmen özellikle genç Plastik Cerrahların eğitimine katıkı amacı ile 2016 yılının ikinci yarısını Ege Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniğinde misafir cerrah olarak geçirmiştir.

Evli ve bir kız babası olan Dr. Hakan Gündoğan İngilizce ve İspanyolca bilmek de olup şu an için 17 adet prestjli yurtdışı dergilerde ve 8 adet yurtiçi dergilerde yayınlanmış bilimsel makaleleri ve 50 den fazla yurtiçi ve yurtdışı toplantılarda bildirisi mevcuttur.

Kariyeri boyunca yüze yakın yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongreye katılan Dr. Hakan Gündoğan bu toplantıların bir çoğuna tecrübelerini paylaşmak amacıyla davet edilmiş olup halen çeşitli yurt içi ve yurt dışı toplantılara eğitmen ve konuşmacı olarak davet edilmektedir.

2014 yılında kliniğini İstanbulun en prestijli lokalizasyonlarından biri olan Levente, 2016 yılında ise Nişantaşına taşıyan Dr. Hakan Gündoğan halen Nişantaşı ve Bağdat Caddesi lokalizasyonlarında hasta kabulunü sürdürmektedir

.Tıp Eğitimi :
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (1988-1994)

Tıpta Uzmanlık :
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalı (1994-2001)

Uzmanlık Sonrası Eğitim (Fellowship) :
Baylor College of Medicine, Department of Plastic & Reconstructive Surgery, Postdoctoral Fellowship, Houston, TX, USA (2000-2001)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Akademik Kadro, Uzman Doktor (2001-2002)
Chang Gung Memorial Hospital Craniomaxillofacial Surgery Fellowship, Taipei, TAİWAN (2002-2003)
Prof. Dr. Onur Erol’un yanında Estetik Cerrahi Fellowluğu (2003-2004), İstanbul, TÜRKİYE

Mesleki Çalışmalar :
ONEP Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği (2003-2008)
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi (2003-2008)
Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi (2003-2008)
Beverly Hills M Aesthetic Surgery Clinic (2007’den itibaren)
PRAGO Klinik (2009’dan itibaren)

Yabancı Dil :
İngilizce,
İspanyolca

Dernek Üyelikleri :
Türk Tabipler Birliği
Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Chang Gung Craniofacial Surgery Club
Estetik Plastik Cerrahi Derneği

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat