• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
254 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mayasante Polikliniği
  • ADRES: Kızılırmak Mh. 1426. Cd. 22/C Çukurambar/Ankara
  • TELEFON: (0532) 692 00 91
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Dr. Devrim Gürsoy

Medikal Estetik Hekim


04.04.1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlkokulu Yeşilköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulunda okudu. Ortaokul ve liseyi İstanbul Özel Alman Lisesi’nde tamamladı.

1994 yılında başladığı tıp fakültesi eğitimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olarak tamamlamıştır.
Gazi Üniversitesi Tıbbi Farmakoloji ABD’de 2006 yılında başladığı doktora eğitimini 2014 yılında tamamlamıştır.
Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika programını, akupunktur uygulama sertifika programını (Gazi Üniversitesi) ,hipnoz uygulama sertifika programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır. Çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi kongre, eğitim ve seminerlere katılmıştır.
Başbakanlık SHÇEK‘de 2000-2009 yılları arasında kurum hekimliği yaptı. Medikal Estetik alanındaki çalışmalarına öncü kurucularından olduğu Ş-Light Güzellik Merkezi devamında da Özel Mayasante Polikliniği’nde devam etmektedir. Aynı zamanda Medicana International Ankara Hastanesi Kozmetoloji ve Akupunktur Birimi’nde çalışmıştır.

Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

ALTIN  İPLİK MUCİZESİ

 

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, kadınların güzelleşmek uğruna artık zor ve uzun süren tıbbi müdahalelere katlanmak zorunda kalmadığını söyledi. Türkiye’ye Mayasante Poliklinik tarafından ilk defa getirildiğini belirten Dr. Devrim Gürsoy, kadınların ameliyatsız yüz germe ile ciltte iki yıl ve üzerinde gençleşmenin mümkün olduğunu belirtti.

Uygulanan yöntem hakkında bilgiler aktaran Dr. Gürsoy, “Türkiye’ye ilk kez bizim tarafımızdan getirilen Altın İplik (fil d’or) uygulaması ile ciltte gençleşme ve yenilenme süreci iki yılın üzerine çıkıyor, fil d’or derin anestezi gerektirmiyor, yaklaşık 20-30 dakika içinde burun kaldırmak, kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek ağrısız mümkün oluyor. Kadınların binlerce yıldır değişmeyen arzusu güzellik ve genç görünebilmek. Bu arzuyu gerçekleştirebilmek için çok zorlu tıbbı yöntemleri göze almaktan kaçınmazlar. Altın İplik (fil d’or) uygulaması ile ciltte gençleşme ve yenilenme sürecinin iki yılın üzerine çıkıyor. 20-30 dakika içinde burun kaldırmanın, kırışıklıkları açmanın ve sarkmaları düzeltmenin bu uygulama ile ağrısız mümkün olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERMEDE YAN ETKİ YOK”

Kadınların uygulanan altın iplik yöntemiyle özellikle çalışan kadınların öğle yemeği arasında dahi pratik bir şekilde yaptırabileceğini de belirten Dr. Gürsoy, “Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir olan altın ipliğin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda, altın iplik, cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görüyor hem de kolajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak ciltte gençleşme ve yenilenme süreci meydana getiriyor” dedi.

“AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERMEDE DERİN ANESTEZİ YOK”

Cilt altına yerleştirilen ipliğin üç yüz günde eridiğini belirten Gürsoy, uygulamanın en büyük avantajlarından birisinin derin anestezi gerektirmediğini belirterek: “Fil d’or vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde eriyor ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yılı aşkın süre devam ediyor. “fil d’or” metodu ile hem lifting operasyonunun tüm vücut avantajları kullanılıyor, hem de dezavantajları ortadan kaldırılıyor. Bunların dışında “fil d’or” ayrıca ameliyat şartları ve derin anestezi gerektirmiyor. Topikal ya da sınırlı uyuşturma ile uygulanıyor. Yüz için yaklaşık 20-30 dakikalık sürede burun kaldırmak, kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek mümkün olabiliyor. Aynı şekilde kalça, göğüs, bacak ve kollarda toparlanma ve şekillendirme ihtiyacı da bölge başına 60-90 dakika içinde karşılanabiliyor. Kişi günlük yaşantısına uygulama sonrasında hemen dönebiliyor ve olumlu etkiler hızla ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Youtube kanalımızdan ameliyatsız yüz germe uygulaması ve diğer estetik uygulamalarımız hakkında videolara erişebilirsiniz.

Ameliyatsız iple yüz germe yöntemlerinden biri de Örümcek Ağı Estetiği‘dir. Uygulama hakkında detaylı bilgiye sitemizden ve ulaşabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz (CRYO LİPOLİZ) Nedir?

Soğuk Lipoliz – Bölgesel İncelme

Soğuk Lipoliz (CRYO LİPOLİZ) Nedir?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilinen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Uygulama Yöntemi Nasıldır?

S

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -8/-10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanabilir?

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta azalmasını sağlayan tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir.

Soğuk Lipoliz Fiyatı Nedir?

Mezoterapi uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği

İple Yüz Germe (Organik Lifting) ile Cilt-Yüz Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi

Örümcek Ağı Estetiği ( Ameliyatsız İple Yüz Germe ) Nedir?

Örümcek Ağı Estetiği, yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır. Uygulama; Altın İplik yöntemi, Thread Lift, V-Lift, organik lifting, ameliyatsız cilt germe gibi isimler ile de bilinmektedir. Ameliyat iplikleri kullanılarak cildin kolojen üretimini arttırmayı hedefleyen yöntem hakkında detaylı bilgileri Dr. Devrim Gürsoy’dan dinleyelim :

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

>

Cildi yeniden daha genç ve sağlıklı hale getirmek üzere, yüzde meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların incelenmesi yapılır. Yapılan incelemeye bağlı olarak, ameliyat ipliklerinin cilt altında nerelere ve hangi yöne doğru yerleştirileceği tespit edilir. Uygulama kalemi ile yüz üzerinde işlemin gerçekleştirileceği bölgelerin planı oluşturulur. Oluşturulan uygulama planı kılavuzluğunda ortalama 150 ile 300 arasında ameliyat ipi cildin altına yerleştirilerek işlem gerçekleştirilir.

Örümcek Ağı Estetiği’nde Kullanılan İplerin Özelliği Nedir?

>

Uygulamada kullanılan iplerin genel özelliği, yaklaşık 50 yıldır cerrahi işlemlerde kullanılan, insan vücudunda tümüyle eriyebilir ve uzaklaştırılabilir polidioksanon (PDO) içeriği ile üretilmiş olması ve yan etkisiz, güvenli bir uygulama sağlamasıdır.

Örümcek Ağı Estetiği’nin Etkisi Ne Kadar Sürer?

>

Cilt altına yerleştirilmiş olan ameliyat ipleri, bir yandan dokulara dayanak oluştururken bir yandan da kolajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak ciltte gençleşme ve yenilenme sürecini başlatır. Uygulamanın ilk sonuçları bir ay içerisinde ortaya çıkar. İkinci ay uygulamanın etkileri artar. Üçüncü ay, ikinci aydan daha iyi sonuçlar gözlenir. Cilt altına yerleştirilmiş olan ameliyat ipleri 240 – 300 gün içerisinde erir. Bir seneye kadar artan şekilde gözlemlenen olumlu sonuçlar en az 2 sene sürer. İple Yüz Germe uygulaması, etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir.

Örümcek Ağı Estetiği’nin Avantajları Nelerdir?

>

Cilt altına yerleştirilmiş olan ameliyat ipleri, bir yandan dokulara dayanak oluştururken bir yandan da kolajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak ciltte gençleşme ve yenilenme sürecini başlatır. Uygulamanın ilk sonuçları bir ay içerisinde ortaya çıkar. İkinci ay uygulamanın etkileri artar. Üçüncü ay, ikinci aydan daha iyi sonuçlar gözlenir. Cilt altına yerleştirilmiş olan ameliyat ipleri 240 – 300 gün içerisinde erir. Bir seneye kadar artan şekilde gözlemlenen olumlu sonuçlar en az 2 sene sürer. İple Yüz Germe uygulaması, etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir.

Örümcek Ağı Estetiği ( Ameliyatsız İple Yüz Germe ) Başka Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

>

İple Germe (Organic Lifting) işlemi sadece yüzde değil, cerrahi işlemin bile getirisinin bir miktar sınırlı olabildiği bölgelerde de toparlanma ve düzeltme yaratmaktadır. Bacak içi, popo bölgesi, göğüs bölgesi, boyun bölgesi gibi zorluk derecesi yüksek olan bölgelere de iple germe işlemi uygulanabilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği( Ameliyatsız İple Yüz Germe ) Acı Veren Bir Uygulama mıdır?

>

İple Yüz Germe işlemi genel anestezi gerektirmemekle beraber, uygulama öncesi iğnelerin uygulanacağı bölgeye topikal ya lokal anestezi yapılarak hastanın acı hissi duymaması sağlanır. Hasta, uygulama tamamlandıktan sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği ( Ameliyatsız İple Yüz Germe ) Riskli Bir Uygulama mıdır?

>

İple Yüz Germe işlemi genel anestezi gerektirmemekle beraber, uygulama öncesi iğnelerin uygulanacağı bölgeye topikal ya lokal anestezi yapılarak hastanın acı hissi duymaması sağlanır. Hasta, uygulama tamamlandıktan sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği’nin ( Ameliyatsız İple Yüz Germe ) Fiyatı Nedir?

>

Ciltteki deformasyon durumu, uygulanacak olan işlemin planı, kullanılacak olan ameliyat iplerinin niteliği ve sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Bu sebeple fiyat bilgisi, ön incelemeler ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İple yüz germe (örümcek ağı estetiği) uygulaması cerrahi olarak eriyebilir ameliyat ipliklerinin cildin kaybolan ovalitesini yeniden oluşturmak için cilt altına yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlem düşünülenin aksine cerrahi bir müdahale ve anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Önce yüzün ovalite kaybına neden olan vektörel değişiklikler gözlenir. İplerin cilt içerisine hangi yöne yerleştirilmesi gerektiği belirlenir ve yaklaşık 150 ila 300 arası ameliyat ipliği ile deformasyon tersine çevrilir.

Bu işlemin en önemli avantajı genel anestezi gerektirmeyen bir işlem ile cerrahi işlemlere yakın bir sonuca ulaştırmasıdır. Dolguya göre en büyük avantajı ekstra bir hacim olmadan kişinin kendi cildinin sahip olduğu özellikleri doğrultusunda bir etki ortaya koyması. Bir başka avantajı 2 sene sonuçları korumasıdır. 1 seneye kadar artan en azından 2 sene süren bir etkiye sahiptir. Muayenehane ortamında 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde uygulama tamamlanabilir. Cerrahi müdahalenin dahi istenilen etkiyi sağlayamadığı zorlu bölgelerde ameliyatsız (cerrahi dışı) bir işlemle toparlanma sağlaması bir başka avantajıdır.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat