• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
 • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
190 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Dr.Coşkun Levent Taşçı
 • ADRES: Hakkı Yeten Cad. No:13 Fulya Terrace Center 2 Kat:9 D.49 Fulya-Şişli/İSTANBUL
 • TELEFON: 0(212) 233 60 60
 • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Op.Dr. Coşkun Levent Taşçı, gelişmiş tıbbi teknolojik yöntemleri klasik estetik cerrahi yöntemlerle birleştirerek oluşan yeni kuşak estetik cerrahi işlemlerin öncü uygulayıcılarındandır.
Meslek hayatının dönüm noktası olan 2006 kasım ayında başlayan teknoloji destekli işlemleri, yıllar içinde farklı bölgelere, farklı teknolojik cihazlarla ve daha da geliştirerek başarı ile uygulamaktadır.
Dr.Coşkun Levent Taşçı 1969 Doğumlu ve ışıklar askeri lisesi ve Istanbul tıp fakültesi mezunudur. Uzmanlık sonrası aydın devlet hastanesi plastik cerrahi bölümünde kordinatör olarak mecburi hizmetini yaptıktan sonra istanbul da hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.
Tıbbi lazer teknolojileri, Lazer lipoliz, lazer destekli operasyonlar konusunda uluslar arası bir tecrübeyle avrupa ülkelerinden de birçok meslektaşına gönüllü kurslar ve seminerler düzenleyerek tecrübe paylaşımı yapmaktadır.

SAÇ EKİMİ

Merkezimizde saç ekimi “Manuel Fue”tekniği kullanılmak suretiyle Lazer tedavisi ile desteklenerek yapılmaktadır.Saç nakli, extraction (greft/saç kökü çıkarma işlemi), insizyon (greftlerin ekileceği alana kesi/kanal açılması işlemi) ve implantasyon(ekim işlemi) olmak üzere üç adımda sonuçlandırılmaktadır.

FUE (FollicularUnitExtraction)

FUE, saç naklinde greftlerin(saç köklerinin)çıkarılması aşamasında kullanılan teknik olup, saç nakli cerrahisi alanındaki son gelişmedir.

FUE tekniğinde greftler (saç kökleri) mikro punchlar kullanılarak donör bölgesinden (iki kulak arası ense bölgesi) alınır.

FUE tekniği çok sayıda greftin (saç kökünün) donör bölgesinde herhangi bir yara izi oluşmadan alınmasını sağlar. FUE tekniğinde saç derisinde herhangi bir kesi yapılmaz.

FUE tekniği, diğer tekniklere oranla daha fazla greft (saç kökü) alınmasını/çıkarılmasını sağlar. FUE tekniği, diğer tekniklere oranla ekilecek greft (saç kökü) sayısını artırır ve hastanın daha sık/yoğun bir saça kavuşmasına olanak sağlar.

 

FUE Tekniğinin Sağladığı Faydalar:

 • Hiçbir dikiş gerektirmez ve kalıcı yara izi bırakmaz.
 • Konforlu ve kısa süreli iyileşme süreci sağlar.
 • Genel olarak ödem ve morluk oluşmaz.
 • Operasyon sonrası ağrı, neredeyse yoktur.
 • Operasyon sonrası aktivite daha az sınırlanır ve günlük hayata dönülür.
 • Maksimum sayıda greft (saç kökü) çıkarılabilir.
 • Hasta dilediği uzunlukta veya kısalıkta saçını kullanabilir.

MANUEL FUE

MANUEL FUE tekniği, donör (saç alımı yapılacak iki kulak arasında kalan alan) bölgesinde herhangi bir yara izi bırakmadan, optimum sayıda ve kalite de greftlerin(saç köklerinin) tek tek alınması/extraction işlemidir.

Manuel Fue tekniği hassas bir dokunuş, fiziksel dayanıklılık, mükemmel bir el göz koordinasyonu ve el motor becerisi gerektirir.

Manuel FUE tekniği ile extraction işlemi, el ile greftlerin (saç köklerinin) hissedilerek tek tek çıkarıldığı ve greft (saç kökü) kaybının olmadığı bir tekniktir.

Manuel FUE tekniğinin temel amacı, extraction (saç kökünün/greftin alınması) işlemi sırasında greftlerin (saç köklerine) ve donör bölgesinin zarar görmemesi ve donör bölgesinde homojenliğin korunmasıdır. Homojenliğin korunuyor olması sebebiyle birkaç seans sonrasında  bile, donör alanındaki yoğunluk ancak yakın muayene ile görülebilmektedir.

Her bir hastanın kafa yapısı, saçların yönü ve açısı birbirinden farklı olabildiğinden, planlamanın buna uygun olarak yapılarak doğal görünüm sağlanmaktadır.

 

İNSİZYON (ALICI KESİLER OLUŞTURULMASI)

Kesi, donör bölgesinden alınan greftlerin (saç köklerinin) yerleştirilmek üzere ekim bölgesinde oluşturulan yuvacıklardır.

İnsizyon işlemi saç nakillerinde LateralSlit veya SagitalSlit yöntemi ile yapılabilmektedir.

Ancak ekim süreci daha uzun ve zahmetli olmakla birlikte, ekim bölgesinde doğallığı sağlamak amacıyla merkezimizde insizyon işlemi “LateralSlit” yöntemi ile yapılmaktadır.

 

LATERAL SLİT

LateralSlit, saç büyüme yönünde yapılan insizyon/kesi işlemine denir. Lateral tekniği saçların doğal görünümünü sağlar. Doğal saç 10°  ila 90° açılar arasında değişir. Lateral kesi ile daha küçük kesiler kullanarak daha fazla yoğunluk üretilir.

Doğal görünüm oluşturabilmek için saç büyüme yönü, açısı, boşluk ve derinlik son derece önemlidir.

LateralSlit;

› Doğal yönlendirme,

› Daha az doku hasarı oluşmasını,

› Yakın greft yerleştirme ve

› Daha fazla hacim illüzyonu oluşmasını sağlar.

 

İMPLANTASYON (EKİM İŞLEMİ)

İmplantasyon, manuel FUE tekniği ile donör bölgesinden çıkarılan greftlerin (saç kökü), LateralSlit yöntemi ile açılmış olan kesilere, özel teknik aletler ile greftlere zarar vermeden yerleştirilmesi işlemidir.

 

SAÇ NAKLİ İŞLEMİ VE MALİYETİ

Genel Olarak

Saç nakli işlemi içinde önemli unsurlar içeren kompleks bir işlemdir. Saç nakli işleminin olumlu sonuçlar vermesi; hasta özellikleri, ince tasarım, greft çıkarma, greftin korunması, kesi, ekim, ameliyat sonrası bakım ve tamamlayıcı tedavilerin dikkatli bir şekilde uygulanmasına bağlıdır. Operasyon yapılacak hastanın ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak saç nakli maliyeti değişir.

Klinik olarak amacımız, optimum saç ekimi ile dolgun ve doğal bir görünüm yaratmaktır. Hastanın istemiş olduğu görünümü elde etmek için gerekli greft sayısı belirlenir ve saç nakli maliyetimiz greft başına ücretlendirilerek belirlenir. Hastanın saç yapısı veya özellikleri (renk, kalite vs.)  maliyet hesabında dikkate alınmaz.

Saç nakli maliyetimize konsültasyon, tesis, test, analiz, anestezik işlemler, cerrahi malzeme, greftin korunması için gerekli özel sıvılar ve tercüman dahildir.

Saç nakli her türlü teknik ve sıhhi şartların uygulandığı cerrahi merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Merkezimiz de cerrahi her tür işlem yapılmaktadır.

Her hasta, deneyimli kadromuz tarafından gelişmiş teknik ekipmanlar kullanılarak dikkatli bir şekilde analiz edilir ve saç nakli süreci belirlenir.

Her hastaya operasyon öncesi kan analizi ve elektrokardiyogram yapılmaktadır.

Operasyon süresince gerekli anestezik işlemler merkezimizde görev yapan anestezi uzmanımız tarafından belirlenir ve uygulanır.

Merkezimizde yüksek kaliteli cerrahi malzemeler kullanılmakta, cerrahi malzemelerin kontrolü ve sterilizasyonu düzenli olarak yapılmaktadır.

Grefti etkileyen parametreler dikkatli bir şekilde en son teknoloji ile kontrol edilir. Greftlerin hypotermosolve atp sıvılarında bekletilerek uzun süre ile canlı kalması sağlanır. Böylelikle greft kaybı yaşanmaz.

Operasyon süresince merkezimizde görev yapan tercümanımız hastaya eşlik etmektedir.

 

Saç Nakli Maliyeti

Her bir nakledilen greft (foliküler ünite) 2 Euro ile ücretlendirilir. Ücret politikamız sabit olup, Türkiye pazarı dahil her ülke için aynıdır.

Diğer Ürün/Hizmet ve Maliyetleri:

– Sağlık Paketi (Zorunlu):  Euro

Özel şapka, Şampuan & Losyon, antibiyotik, buz paketleri, yastık, Finasterid (Propecia).

– Transfer (İsteğe Bağlı): Euro

Havaalanı – Cerrahi MerkezTransfer Hizmeti: Euro

Otel – Cerrahi Merkez Transfer Hizmeti: Euro

– Konaklama (zorunlu):

 

Günlük 1 Kişi: Euro (X OTEL)

PRP (İsteğe bağlı):  Euro

PRP tedavisi, hastanın kendi kanından santrifüj yoluyla elde edilen yüksek yoğunluklu trombositjel  kullanımından oluşur. PRP yaraların iyileşmesini hızlandırır. Klinik olarak tüm hastalarımız için PRP  tedavisi öneriyoruz.

 

SAÇ DÖKÜLMESİ VE NEDENLERİ

Saç dökülmesinin en önemli nedeni genetik faktörlerdir. Ailede saç dökülmesi ve seyrelmesi 18 yaşından itibaren her on erkekten yedisini etkileyen, bayanlarda da daha az sıklıkta görülebilen, kişiyi fiziksel, ruhsal ve toplumsal açıdan yaralayan ciddi bir sorundur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi (AndrojenikAlopecia)

Saç dökülmesinin en sık görülen tipi androjenik saç dökülmesidir. Dökülmenin erken evrelerinde saç incelir (minyatürizasyon) ve pigmentini kaybederek rengi açılır ve güçsüz, cansız bir görünümü olur. Görülme yaşı günümüzde 18 yaşlarına kadar gerileyen erkek tipi saç dökülmesi, alın saç çizgisinin geriye gitmesi ile başlar ve tüm erkeklerde saç seyrelmesi olarak kendini gösterir.

Bu dönemde kullanılması önerilen bazı ilaçlar ve lazer biyostimulasyon ile saç köklerinin kaybı engellenebilir, aktif olmayan kök hücreler uyarılır. Androjenik tip saç dökülmesi belirli bir düzeye ulaştıktan sonra tek çözüm saç naklidir. Ensenin üst bölümü ve iki kulak arasındaki bölgedeki saçlar testosteron yıkım ürünlerine duyarsız olduğundan dökülmezler. Saç naklinde bu saçlar kullanılır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi günümüzde artan bir oranda kadınlarda da görülen ve sosyal hayatı etkileyen ciddi bir sorundur. Günümüzde her 10 kadından birinde saç dökülmesi sorunu görülmektedir. Saç dökülmesi kadınlarda genellikle tüm saçlı deriyi ilgilendiren bir seyrelme ve incelme şeklinde görülür.

Kadınlarda sistemik ve hormonal bazı etkenleri ekarte etmek amacıyla saç dökülme nedenleri araştırılır. Herhangi bir sistemik rahatsızlık bulunmaması halinde, öncelikle lazer biyostimulasyon ile mevcut saçların eski güçlü ve sağlıklı haline dönmesi sağlanabilir. Lazer terapisinin detayları bir plastik cerrahi uzmanının yapacağı muayene ve saç analizi ile oluşturulabilir.

Kadınlardaki saç dökülmeleri nedenlerini teşhis ve tedavi etmek erkeklerde olduğu kadar kolay değildir. Kliniğimizde saç nakli ve bakım biriminde uyguladığımız lazer biyostimulasyon tedavisi ile özellikle bayan hastalarımızın memnuniyetini üst düzeyde tutabilmekteyiz.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ

Kliniğimizde saç dökülmesi ve tedavileri konusunda farklı uygulamalarımız vardır.

PRP Saç Tedavisi

P.R.P. yani “Platelet’ten Zenginleştirilmiş Plazma”, kendi kanınızdan elde edilen trombositlerin özel işlemlerden geçirilerek saç nakli sırasında ve sonrasında ekim yapılan bölgeye ya da dökülme aşamalarında seyrekleşen bölgelere uygulanmasıdır.

PRP tedavisi uygulanan saç nakli hastalarında foliküllerin, ekilen alanda tutunma oranlarının arttığını ve operasyon sonrası yara iyileşmesinin hızlandığını gözlemlenmiştir. Genetik yada mevsimsel sebeplerle seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saçları olan erkek ya da kadınlarda tedavi amaçlı uygulanabilir.

Ayrıca ‘Androjenik Areata’ adı altında geçen bölgesel saç dökülmesi ‘saç kıran ‘hastalığında da başarılı sonuçlar alınmaktadır. PRP sistemi her saç nakli vakasına uygulanabilir. Kendi kanınızla yapılan bu işlem başka maddeler ihtiva etmediğinden tedavi sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon riski kesinlikle bulunmaz.

P.R.P yani “Platelet’ten Zenginleştirilmiş Plazma” 1970’lerden beri tüm dünyada yara iyileştirmesini hızlandırmada kullanılan bir kan yan ürünüdür. P.R.P’nin bu etkisi Amerika’da FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır.

Lazer ile Saç Bakımı

Özel lazer tedavilerinin başta erkek tipi saç dökülmesi olmak üzere saçkıran (alopesiareata), mevsimsel ve tepkisel saç kaybı, bayanlarda saç dökülmesi, saçın zayıflaması, güçsüzleşmesi ve kalınlığının azalması gibi şikayetlerde uygulanması medikal yayınlar ile desteklenmektedir.

Lazer kök hücreleri uyarmakta, uygulama yapılan alana migrasyonu ve kök hücre aktivasyonunu sağlamaktadır. Böylece zayıflamış, güçsüzleşmiş, saç teli üretimi yavaşlamış hatta durmuş saç kökleri yeniden sağlıklı, güçlü ve canlı saç teli üretimine başlamaktadırlar. Kök hücre aktivasyonu sonrasında saç nakli yapılması planlanan alanda, büyüme faktörleri, yapı elemanları, besin ve destek madde üretimi de belirgin derecede artmaktadır. Saç dökülmesinin % 90 sebebi, saçlı derinin kan dolaşımının bozulması ve zamanla oldukça karmaşık ve yoğun olan bu damar ağının tamamen yok olmasıdır. Lazer terapisinin bir diğer etkisi de o bölgenin kan dolaşımının ve lenfatik drenajının tamamen yeniden inşa edilmesidir.

Kabul edilmelidir ki, tüm bu etkileri epilasyonda kullandığınız herhangi bir lazer ile veya vasküler lezyonlar için, akne skarları, varis tedavisi için geliştirilmiş bir lazer cihazı ile elde edemezsiniz. Hastalarımızın dikkat etmesi gereken en önemli nokta, saç bakımı ve nakli sırasında etkinliği tıbbi araştırmalar ile tespit edilmiş, belirli dalga boyu ve frekansına sahip, saç bakımı ve nakline özel üretilmiş ve sadece bu amaçla kullanılan lazer platformları kullanılması olmalıdır. Dünyada sayılı merkezde bulunan bu cihazlar kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Saç Mezoterapisi / Saç Biyostimülasyonu

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurabilmek ve cilt altında uyumakta olan saç köklerinin bir kısmını aktif hale getirerek canlanmasını sağlamak amacıyla, saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi birçok saç ekimi ve bakım merkezinde halen uygulanmakta olan bir yöntem olmakla birlikte, lazer biyostimulasyon ile karşılaştırıldığında sonuçları nispeten yetersiz olarak nitelendirilebilir.

Saç biyostimulasyonu, dökülme nedeni belirlenerek, seçilen ilaç karışımlarının bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle saçlı derinin derin dermis tabakasına enjekte edilmesidir. Bu özel aminoasit, vitamin ve mineral karışımı formül ile aktive olmuş kök hücrelerinin beslenmesi sağlamaktadır. Böylece kısa süreli değişiklikler yerine, uzun dönemde kalıcı yapılandırmalar ile güçsüzleşmiş ve cansızlaşmış saçlar yeniden sağlıklı bir hale dönüştürülebilir, saçlı deri kan dolaşımı etkinleştirilebilir, lenfatik drenaj düzenlenebilir, collagen yapı güçlendirilebilir. Saç biyostimulasyonu, lazer terapileri ile kombine edilerek kullanıldığında çok daha etkili ve uzun süreli sonuçlar vermektedir. Lazer biyostimülasyon seans süreleri, dozları, frekans ve dalgaboyları hastalarımızın saç ve saçlı deri analizleri sonrasında şekillendirilmektedir.

Saç dökülmesi tedavisi için, aktif duruma geçen tüm kök hücrelerin hızlanan metabolizmalarının beslenmesi için uygulanan lazer ve biyostimülasyon seansları 15 dakika sürmekte ve uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadir.

Finansterid –Medikal Tedavi

Finasterid bir 5α-redüktaz tip 2 inhibitörüdür. Bu testosteronun, dehidrotestosterona (DHT) dönüşümünü azaltır.

Finasterid kullanan kişilerin % 80’inde saç sayısı ve kalınlığında önemli artışlar gözlemlenmektedir. İncelen saçların kalınlaşmasını sağladığı gibi saç dökülmelerini de durdurur. Kaybedilmiş olan saçları geri getirmez. Vücutta kıllanmaya sebep olmaz.

Kullanılmaya başlamasını takriben 4-6 ayda etkisini göstermeye başlar. Maksimum etkiyi elde etmek için 2 yıl süre ile kullanılmalıdır. Etkisini korumak için sürekli kullanım önerilir.

Finasterid, incelmiş saçların mevut olduğu her bölgede etkili olmakla birlikte, orta ve tepe bölgeler üzerinde daha etkilidir.

Finasterid için önerilen doz günde 1mg’dir. Bilinen hiçbir ilaç etkileşimi yoktur.

Finasterid, hamile kadınlar tarafından ve karaciğer hastalığı olan hastalar tarafından kullanılmamalıdır.

Finasterid’in bildirilen yan etkileri şunlardır: Libido (% 1.9), erektildisfonksiyon (% 1.3), ve ejakülasyondis fonksiyonun (% 1) belirtilen oranlarda azalması ya da artması. Bazı hastalarda, ilaç yan etkileri kullanımı kestikten sonra yaklaşık 3 ay süreyle devam etmektedir. Finasterid prostat spesifik antijen (PSA) seviyelerini azaltmak için çalışır ve nadiren jinekomastiye neden olabilir. Finasterid, saç için FDA tarafından onaylanan ilk ilaçtır. Öncelikle, saç kaybını dengelemek, mevcut saçları korumak ve saç dökülmesini azaltmak için kullanılır.

Minoxidil – Medikal Tedavi

Günümüzde uygulanıyor olmakla birlikte kliniğimizce önerilmemektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat