• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
166 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Dr. Ayhan Okumuş
  • ADRES: İhsaniye Mah. İlknur Sk. Bulvar 224 B Blok No: 1/B Kat: 6 D:10 Nilüfer/Bursa/Türkiye
  • TELEFON: (0 224) 243 43 43
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

27 Kasım 1973 yılında Ardanuç-Artvin’de doğdum. İlk-orta-lise eğitimimi Ardanuç’ta tamamladım.

1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdim. Bolu Göynük ilçesinde 3 aylık mecburi hizmet sonrası 1997 yılında 7 ay Erciyes Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde asistan olarak çalıştım. Daha sonra istifa ederek İstanbul Üniversitesi, İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniği’ni kazandım ve eğitimime devam ettim.

1999-2000 yılları arasında Amerika’da (Birmingham, Alabama, UAB Üniversitesi) Luis O. Vasconez, John Grotting, Core-Wolfley Clinic’de Estetik Cerrahi, Endoskopik Yüz Estetiği, Onarım Ameliyatları ve Mikrocerrahi alanlarında eğitim aldım.

UAB Üniversitesi’nde mikrocerrahi kursunu tamamlayıp yeterlilik belgemi aldım.
2002 yılında çapa plastik cerrahide uzmanligimi aldim. 2003..2004 yılları arasında Malatya 2. Ordu komutanlığı askeri hastanesinde askerlik görevimi tamamladım. 2004…2006 yılları arasında Bursa da Z-Plasti Estetik ve Plastik Cerrahi klinigini açarak burda çalıştım. 2006-2016 yılları arasında Bursa Acibadem Hastanesi’ nde plastik cerrahi klinik sorumlusu olarak çalıştım. 2016 yılından itibaren Op. Dr. Ayhan Okumuş Estetik ve Plastik Cerrahi Klinigi ‘nde serbest hekimlik yapmaktayım.

BIYIK EKİMİ

Erkeklerde bıyık, yüzün ifade kimliğini değiştiren estetik bir unsurdur. Bıyık bölgesinde yara, yanık vb. deformasyonlarda ekimle gerçekleşen değişiklikler hastanın yüz mizacında önemli değişiklik yapabilmektedir.

Hastanemizde bıyık ekimi fue yöntemi ile yapılmaktadır. Belirli bölgelerden alınan kıl kökleri (greftler) bekletilmeden daha önce belirlenen bölgeye estetik açıyla ekimi yapılır. Uygulama anlamında anlamda saç ekiminden farkı yoktur. Tüm ekim işlemlerinde önemli olan operasyon sonrası görünümün doğal olmasıdır. Bıyık kılları cilde yakın şekilde çıkar, bunun için ekiminin bu açıda uygulanması gerekir.

KIL KÖKLERİ NEREDEN ALINIR?

Fue yöntemi ile sakal ve bıyık ekiminde istenilen yerden ihtiyaç doğrultusunda kıl kökü alınarak sakal ve bıyık bölgesine uygulanabilmektedir.

Genellikle 3000 kök civarında sakal ekimi tatmin edici sonuç verir. Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kök arasında ekim yeterli olmaktadır. Sakal ekimi kıl kökü alınan alan ertesi gün yıkandığında belirgin bir sorun olmaz ama 1-2 hafta pembemsi bir görünüm oluşur. Vücuttan veya ensede alım yerinde hiç iz kalmaz. Vücuttan alınınması halinde özelliksiz kıllar olduğu için önem arzetmez. Enseden alınması durumunda alındığı kök sayısı kadar seyrelme olur. Yaptığımız çalışmalarda enseden 10.000 kök alınması halinde bile farkedilebilecek bir değişiklik olmamaktadır.

SAKAL EKİMİ VE SAKAL SIKLAŞTIRMA TEKNİĞİ

Sakalın taşan kısımlarında, boyun ve elmacık kemiği üzerinden kıl kökleri alınarak sakalın seyrek olan bölgelerinde doğal bir görüntüyle ekim gerçekleştirilir. Özenle yapılan greft alımlarıyla iz kalması söz konusu olmaz. Ayrıca bu bölgelerden alınan kıl kökleriyle kalıcı bir lazer epilasyon yapılmış olur.

Tam anlamda sakal ve bıyık yokluğunda kişiden alınacak olaran 1000-3000 greft bölgeye ekilebilir. Bıyık, çene ve favori bölgesinde yapılan operasyonla anlamlı bir değişiklik oluşturulmaktadır. Çok sık  sakal hayali kurmak doğru değildir. Burada önemli olan sonucun doğal olmasıdır.

Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400 er kök, favori bölgelerine 100 er kök toplamda 1000 kök belirgin derecede seyrek olsa da anlamlı görünüm değişikliği sağlar.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ SONRASI

Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra ekim esnasında kullanılan iğnelerin batırıldığı yerden çıkan kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk banyoda temizlenir. Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. Ekilen sakalın vücut tarafınndan daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat