• bilgi@turkiyedeestetikonline.com
  • 0 554 897 07 76
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
151 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Op.Dr. Çetin DUYGU
  • ADRES: : Harbiye Mah. Teşfikiye Cad. No: 59-6 Nişantaşı/Şişli/İstanbul
  • TELEFON: +90 212 963 53 30
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1983’te İstanbul’ da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. Tıp öğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyarak tamamladı. Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlığını İstanbul Bezmi Alem Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi ABD da tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı oldu.

Texas Elpaso (Amerika Birleşik Devletleri ) da Elpaso Cosmetic Surgery Center’da (2011) Dr. Ozan Sozer’ den ileri düzey Post Bariatrik Cerrahi Eğitimi aldı.
Cleveland Clinic Faundation, Ohio, USA (2013) da yüz ve vücut estetiği konusunda kadavra ve canlı cerrahi uygulamalarında bulundu.
University Hospitals Case Medical Center Cleveland Oh , USA (2013) da Endoskopik Migren Ameliyatı öncüsü Dr. Bahman Guyuron’dan Endoskopik Migren Ameliyatı eğitimi aldı.
Elpaso (Amerika Birleşik Devletleri ) da Elpaso Cosmetic Surgery Center’da (2013) ileri düzey Post Bariatrik Cerrahi Eğitimini çoklu vaka uygulamaları ile tekrarladı.
Yurt içi ve yurt dışında bir çok bilimsel toplantı, kongre ve sunumlara katılmış olup özellikle Post Bariatrik Cerrahi, Yüz ve Full Vücut estetikleri ayrıca Endoskopik Migren Ameliyatı ile ilgilenmektedir.

Zayıflama Sonrası Estetik yani Pantolon Giydirme Estetiği ve Migren Ameliyatı konuları ile

ilgilenmesinin sebebi her iki konuda da insanların tedavi için uzmanlaşmış hekimlere ihtiyaç duyduğu halde bu konularla spesifik olarak ilgilenen hekimlerin sayısının çok az olmasıdır. Bu yöntemler, Amerika Birleşik devletlerinde bulunmuş ve geliştirilmiştir. Kendisi son on yılda geliştirilen teknikleri güncel olarak takip etmiş ve bu teknikleri uygulayan Dr. GUYURON ve Dr. SOZER’ in kliniklerinde uzun dönem bulunarak derin bilgilerinden yararlanmış ve bu teknikleri güncel ve kabul gören şekliyle Türkiye’ de uygulamaya geçirmiştir.

Pantolon Giydirme Estetiği adı altında aşırı kilo kaybetmiş olan hastalara uygulanan  Beden giydirme Estetiği ile spesifik olarak ilgilenerek Dr. Sözer’ in tanımladığı otoprotez yöntemi ile en gelişmiş Body Lift yöntemi ile total vücut şekillendirme ameliyatları ile yüksek hasta memnuniyeti sağlayan ameliyatlar gerçekleştirmektedir. Kol Germe, Meme Estetiği, Sırt Germe, Popo Germe, Karın Şekillendirme, Bacak Germe, Liposakşın yöntemleri ile vücut, sanki bir hamuru şekillendirir gibi şekillendirilebilmektedir.

Uluslar arası Euroasian Kongresi kapsamında düzenlenen, tüm dünyadan Plastik Cerrahların katıldığı bir kongrede, Zayıflama Sonrası Estetik Ameliyatlarını Dr. Sozer’ in ekibine dahil olarak canlı ameliyat eşliğinde yapılan paylaşımlarda rol almıştır.

Diğer bir yeni cerrahi yöntem olan migren cerrahisi ile ilgili geniş çapta bir deneyim elde ederek Türk Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği Toplantılarına sunum ve paylaşımlar için davet edilmiştir.

Yüzlerce migren ameliyatı yaparak, bir çok migren hastasının migren ameliyatından yarar görmesini sağlayarak çözümü olmadığı düşünülen bir hastalığın tedavisinde devrim niteliğinde gelişmelerden, ülkemizin de yararlanmasında aracı  olmuştur. Ayrıca Migren Cerrahisi Derneğinin Başkanlığı görevinde de yer almıştır.

Yüz Cerrahisi ile ilgilenerek, yüz germe, boyun germe, burun estetiği, kaş askılama, göz kapağı estetiği gibi konularda Cleveland klinikte bulunduğu dönemde kadavra çalışmalarına katılarak yüz anatomisine hakim olmak için çalışmıştır.

Vücut estetiği konusunda meme dikleştirme, meme protezi uygulaması, karın şekillendirme, karın germe, pantolon giydirme estetiği, body lift, bacak germe, kol germe, sırt germe, popo şekillendirme, erkek meme estetiği, six pack konularında tecrübeye sahiptir.

Her Plastik Cerrahın rutin uygulamalarından olan, dolgu ve botox uygulamalarını da yapmaktadır.

Başarının devamlılık olduğuna inanarak, ameliyat sonrası hastalarının mutluluklarını paylaşmayı çok değerli görmektedir. Yurt dışı ile bağlantıları devam etmekte olup yenliklere önem vermektedir.  Bilimsel kongrelere düzenli olarak katılmakta, bilimin ve yeniliklerin konuşulduğu her ortamda bulunmaya gayret göstermektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat